Mickey Rourke wystąpi w akcyjniaku z Dolphem Lundgrenem

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Mickey+Rourke+wyst%C4%85pi+w+akcyjniaku+z+Dolphem+Lundgrenem-144461
Mickey Rourke wystąpi w akcyjniaku z Dolphem Lundgrenem
źródło: Getty Images
autor: Gregg DeGuire
Mickey Rourke dołączył do obsady filmu akcji pt. "Section Eight". Aktor wystąpi u boku Dolpha Lundgrena. W pozostałych rolach Scott Adkins, Ryan Kwanten, Dermot Mulroney praz Justin Furstenfeld, amerykański muzyk i wokalista znany z zespołu Blue October.

"Section Eight" – o czym jest film?


Głównym bohaterem filmu jest żołnierz, który został skazany na odsiadkę za krwawą zemstę na mordercach swojej rodziny. Niespodziewanie zostaje zwolniony z więzienia, a tajemnicza agencja rządowa składa mu ofertę współpracy. 


Za kamerą stoi Christian Sesma ("Krwawa noc", "Narzędzie zagłady"). Scenariusz jest wspólnym dziełem Chada Lawa ("6 kul", "Spis drani") i Josha Ridgwaya ("Howlers"). Producent Brandon Burrows nie kryje zadowolenia ze współpracy z aktorem. Surowa energia Mickeya i jego unikatowy styl będą świetnie pasować do "Section Eight" – powiedział.

Kim jest Mickey Rourke?


Mickey Rourke to amerykański aktor, któremu sławę przyniosły występy w takich filmach jak "9 1/2 tygodnia", "Ćma barowa" czy "Harry Angel". Trudny charakter i problemy osobiste przyczyniły się do kryzysu w jego karierze. Z pierwszoligowej gwiazdy zmienił się w aktora kojarzonego z b-klasowymi filmami akcji. Zwrot nastąpił, gdy Robert Rodriguez obsadził go w "Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2" i "Sin City – Mieście grzechu". Za rolę w "Zapaśniku" Darrena Aronofsky'ego Rourke został nominowany do Oscara. Wystąpił też w takich filmach jak "Niezniszczalni", "Iron Man 2" czy "Sin City: Damulka warta grzechu".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones