"Furiosa" będzie najdroższym filmem nakręconym w Australii?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Furiosa%22+b%C4%99dzie+najdro%C5%BCszym+filmem+nakr%C4%99conym+w+Australii-142075
"Furiosa" będzie najdroższym filmem nakręconym w Australii?
źródło: Materiały prasowe
Furiosa powoli szykuje się, by wcisnąć ponownie pedał gazu. W Australii odbyła się konferencja prasowa widowiska zatytułowanego po prostu "Furiosa", w której wzięli udział reżyser George Miller i jedna z gwiazd filmu, Chris Hemsworth.

Miller kończy właśnie postprodukcję romansu "Three Thousand Years of Longing" i potwierdził, że trwają już przygotowania do realizacji "Furiosy". Zdjęcia mają ruszyć w przyszłym roku, a w tytułową bohaterkę wcieli się Anya Taylor-Joy ("Gambit królowej").

"Furiosa" ma być największym filmem, jaki kiedykolwiek nakręcono w Australii. Premier stanu Nowa Południowa Walia, Gladys Berejiklian, zdradziła, że widowisko da australijskiej ekonomii zastrzyk w wysokości co najmniej 350 milionów dolarów australijskich i stworzy 850 miejsc pracy.Ekipa planowała nakręcić jedną z kluczowych sekwencji akcji jeszcze w tym roku. Wszystko ze względu na zaproponowaną przez australijski rząd dodatkową ulgę podatkową na ten rok. Przygotowano już nawet samochody i numery kaskaderskie. Decyzja została jednak cofnięta i zniżka wyniesie - tak jak wcześniej informowano - 40%. Ekipa zyskała zatem więcej czasu na przygotowanie się do zdjęć.
 
Miller ujawnił, że przygotowywany od dawna projekt wreszcie rusza ze względu na stabilną sytuację w studiu Warner Bros. Odkąd zaczęliśmy pracę nad "Mad Maksem: Na drodze gniewu", doszło chyba do sześciu zmian kierownictwa, powiedział reżyser. Teraz sytuacja się ustabilizowała i wreszcie są w stanie skupić się na tym, jakie filmy chcą robić. I to jeden z takich filmów.
  
Twórca dodał też, że "Furiosa" będzie "unikalną", ale rozpoznawalną dla fanów odsłoną serii. Podkreślił ponadto, że nie może się doczekać, by obejrzeć ten film w kinie. Studio Warner Bros. planuje w przyszłym roku wrócić do standardowej praktyki dystrybucyjnej (w tym roku kolejne tytuły wytwórni debiutują równolegle w kinach i na serwisie HBO Max).

Hemsworth powiedział z kolei, że przygotowując się do filmu, ma ochotę się uszczypnąć: Dorastałem, oglądając "Mad Maksa", który jest niezwykle ikoniczny. To duży zaszczyt. A także duża presja, która jest zarazem ekscytująca i motywująca.

Premierę "Furiosy" zapowiedziano na 23 czerwca 2023 roku.
Udostępnij: