Gwiazda "Gladiatora 2" zapowiada "wspaniały spektakl". Connie Nielsen chwali Ridleya Scotta

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Gladiator+2%22%3A+Connie+Nielsen+zapowiada+%22wspania%C5%82y+spektakl%22-153613
Gwiazda "Gladiatora 2" zapowiada "wspaniały spektakl". Connie Nielsen chwali Ridleya Scotta
źródło: Materiały prasowe
W tym roku do kin trafi "Gladiator 2", kontynuacja "Gladiatora" z Russellem Crowe'em. Tym razem w roli głównej występuje Paul Mescal. W obsadzie jest również znana z pierwszego filmu Connie Nielsen, która w najnowszym wywiadzie nie szczędziła słów pochwały dla nadchodzącego filmu Ridleya Scotta.
 

Connie Nielsen: "Gladiator 2" był nieunikniony
W oryginalnym "Gladiatorze" Connie Nielsen wcieliła się  w postać Lucylli, córki Marka Aureliusza, siostry Kommodusa i matki małego Luciusa, który jest bohaterem "Gladiatora 2".

Nie wiedziałam, czego oczekiwać na początku tej historii. Ale z perspektywy czasu widzę, że to było wręcz nieuniknione. Oczywiście, że musieliśmy opowiedzieć tę historię
, powiedziała Connie Nielsen w wywiadzie dla ComicBook.com.
    
To było niezwykłe, dodała aktorka. Ridley jak zwykle zebrał niesamowitą obsadę i stworzył wspaniały spektakl zakorzeniony w prawdziwych emocjach. Jak zawsze w jego przypadku, trzeba używać superlatywów.

Co wiemy o "Gladiatorze 2"?Reżyserem "Gladiatora 2" jest Ridley Scott, który pełni również obowiązki producenta filmu do spółki z Michaelem Prussem, Dougiem Wickiem i Lucy Fisher. Autorem najnowszej wersji scenariusza jest David Scarpa, który napisał dla Scotta także tegorocznego "Napoleona" oraz  "Wszystkie pieniądze świata". 
    
Główną rolę w "Gladiatorze 2" gra Paul Mescal nominowany w tym roku do Oscara za występ w "Aftersun". Przypadła mu rola Luciusa, czyli wnuka Marka Aureliusza (Richard Harris), syna Lucilli (Connie Nielsen) oraz siostrzeńca złego Commodusa (Joaquin Phoenix). W finale pierwszego filmu grany przez Russella Crowe'a generał Maximus ocalił bohatera przed śmiercią, jednocześnie mszcząc się na zabójcach swojej rodziny.

"Napoleon" - zwiastunPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones