"Godzilla II: Król potworów" na Blu-ray i DVD

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Godzilla+II%3A+Kr%C3%B3l+potwor%C3%B3w%22+na+Blu-ray+i+DVD-135068
"Godzilla II: Król potworów" na Blu-ray i DVD
źródło: materialy promocyjne
Po sukcesie kinowym superprodukcji "Godzilla" i "Kong: Wyspa Czaszki" przyszedł czas na nową odsłonę filmowego MonsterVerse. "Godzilla II: Król potworów", zachwycający wizualnie film akcji, w którym Godzilla staje do walki o uratowanie ludzkości zadebiutuje na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD już 16 października.


Pięć lat po tym jak ludzkość dowiedziała się o istnieniu "Tytanów", prastarej rasy potworów rządzącej Ziemią jeszcze przed pojawieniem się na niej ludzi, paleobiolog Dr. Emma Russell (Vera Farmiga) i jej córka Madison (Millie Bobby Brown) są świadkami przyjścia na świat kolejnego ich przedstawiciela, larwy nazwanej Mothra. Niestety ich praca zostaje brutalnie przerwana, kiedy budynek, w którym pracowały zostaje zaatkowany przez ekoterrorystów pod wodzą Alana Jonaha (Charles Dance). Emma i jej córka zostają porwane, a Mothra wydostaje się na wolność.

Mark Russell (Kyle Chandler), były mąż Emmy i ojciec Madison rozpoczyna prywatną akcję mającą na celu uratowanie porwanych kobiet. Wspólnie z pracownikami kryptozoologicznej agencji Monarch - firmy byłej żony - wyruszają na Arktykę, gdzie, jak podejrzewają, Alan Jonah chce dokonać kolejnego ataku. Muszą tu zmierzyć się z całą zgrają gigantycznych potworów. W tym również z potężnym Godzillą, który staje do walki z Mothrą, Rodanem i swoim najgroźniejszym wrogiem — trzygłowym Królem Ghidorahem. Kiedy te pradawne supergatunki, o których istnieniu dawno zapomniano, ponownie powstają, rozpoczyna się walka o dominację... a to stawia na szali przetrwanie całej ludzkości.

Superpodukcję "Godzilla II: Król potworów" wyreżyserował Michael Dougherty, autor "Superman: Powrót" i "Upiorna noc Halloween". Główne role w produkcji zagrali laureat nagrody Emmy Kyle Chandler ("Wieczór gier"), nominowana do Oscara Vera Farmiga ("W chmurach"), dwukrotnie nominowana do nagrody Emmy Millie Bobby Brown (serial "Stranger Things"), nominowany do Oscara Ken Watanabe ("Incepcja"), nominowana do Złotego Globu Zhang Ziyi ("Przyczajony tygrys, ukryty smok"), trzykrotnie nominowany do Złotego Globu Bradley Whitford (serial "Opowieść podręcznej"), dwukrotnie nominowana do Oscara Sally Hawkins ("Kształt wody"), trzykrotnie nominowany do nagrody Emmy Charles Dance (serial "Gra o tron"), nominowany do nagrody Emmy Thomas Middleditch (serial "Dolina Krzemowa") oraz nominowany do Oscara David Strathairn ("Good Night and Good Luck").

Na ekrany światowych kin film "Godzilla II: Król potworów" wszedł na przełomie maja i czerwca 2019 roku. W pierwszy weekend wyświetlania w USA obraz wygenerował w notowaniach box office wynik w wysokości ponad 47 milionów dolarów. W sumie w kinach na całym świecie superprodukcja zarobiła blisko 386 milionów dolarów.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIACH BLU-RAY:
- Poznaj świat zapierających dech w piersiach efektów specjalnych, tajnych siedzib organizacji MONARCH i mity o potworach, tworzące tło ostatecznej bitwy tytanów
- Witaj w Monsterwersum
- Godzilla 2.0
- Mothra królowa potworów
- Sceny usunięte
- Komentarze reżysera Michaela Doughertyego, producenta wykonawczego Zacha Shieldsa i aktora Oshea Jacksona Juniora


DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:
- Potwory i technika: MONARCH przyłącza się do walki 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones