Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/%22Gwiezdne+wojny+IX%22+nie+b%C4%99d%C4%85+nr+1+w+box+offisie-126742

"Gwiezdne wojny IX" nie będą nr 1 w box offisie?

  • Heroic Hollywood
  • autor: mp
  • Filmy
Czyżby po zaskakującym sukcesie "Jumanji" woda sodowa uderzyła do głowy szefowi Sony Pitures, Tomowi Rothmanowi? A może wie on coś, z czego zwykli śmiertelnicy nie zdają sobie (jeszcze) sprawy? Pytania te rodzą się w głowach wszystkich, którzy przeczytali artykuł opublikowany w "The Wall Street Journal".

jumanji-poster.jpg


Otóż dziennikarze gazety twierdzą, że Rothman chce, by "Jumanji 2" trafiło do kin w tym samym czasie, co dziewiąta część "Gwiezdnych wojen". Ponieważ oba widowiska skierowane są do tej samej widowni, szef Sony musi naprawdę wierzyć, że obraz z Dwayne'em Johnsonem może nawiązać równorzędną walkę z finałem nowej trylogii powstającej w ramach jednej z najpopularniejszych kinowych marek na świecie.

Z drugiej strony Sony już teraz planuje starcie z Disneyem przed świętami Bożego Narodzenia 2019 roku. 18 grudnia do kin ma wejść bowiem "Masters of the Universe", a tymczasem premiera "Star Wars: Episode IX" wyznaczona jest na 20 grudnia. Nie można więc wykluczyć, że widowisko o He-Manie wypadnie z grudniowych planów Sony i właśnie to miejsce zajmie "Jumnaji 2".

Oficjalnie Sony Pictures nie dało jeszcze zgody na realizację "Jumanji 2". Jest to jednak oczywiście tylko formalność. "Jumanji: Przygoda w dżungli" wystrzeliło znikąd (dowodem jest chociażby to, że polski dystrybutor uznał film za produkcję dziecięcą i wprowadził go wyłącznie w wersji z dubbingiem). Tymczasem globalne wpływy wynoszą obecnie 771,2 mln dolarów, a w Stanach jest piątym najbardziej kasowym tytułem Sony w całej historii studia (przegrywając wyłącznie z filmami o Spider-Manie).

3 21

zobacz też: