"Halloween Ends": Lindsay Wallace stanie do walki z Myersem

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Halloween+Ends%22%3A+Lindsay+Wallace+stanie+do+walki+z+Myersem-144795
"Halloween Ends": Lindsay Wallace stanie do walki z Myersem
Kyle Richards powróci w ostatnie odsłonie nowej trylogii "Halloween" - "Halloween Ends". Aktorka ponownie wcieli się w znaną z oryginału oraz pojawiającą się w "Halloween zabija" Lindsay Wallace. Kiedyś to właśnie nią opiekowała się nastoletnia Laurie Strode (Jamie Lee Curtis). Teraz wspólnie zmierzą się z Michaelem Myersem. 

"Halloween" - o czym jest seria Davida Gordona Greena?Najnowsza trylogia Davida Gordona Greena jest bezpośrednią kontynuacją oryginału Johna Carpentera, w której twórcy ignorują wszystkie pozostałe części dotychczasowego cyklu. Pierwsza część opowiada o ucieczce Michaela Myersa ze szpitala psychiatrycznego i starciu do którego dochodzi pomiędzy psychopatycznym mordercą a przedstawicielkami trzech pokoleń rodziny Strode. W drugiej skala jest jeszcze większa, a do walki z Myersem mobilizuje się całe miasteczko Haddonfield - w tym tzw. legacy characters jak Marion Chambers, Lonnie Elam, czy Tommy Doyle. "Trójka" ma być krwawym finałem opowieści i zarazem ostatecznym pojedynkiem Laurie i Michaela. 


Pierwszy film był bardziej o samotnym życiu Laurie po Michaelu, a także o jej próbach zemsty. To było osobiste. Sequel opowiada o pogrążającej się w chaosie społeczności. Pokazujemy, jak strach rozprzestrzenia się niczym wirus
- mówił w wywiadach reżyser David Gordon Green.  

"Halloween" - recenzja i podcastW recenzji ostatniej części cyklu Gabryś Krawczyk pisał: W "Halloween zabija" nie czuć zbliżającej się apokalipsy, nie ma cierpliwego, nieznośnego oczekiwania na najgorsze. Sporo tu dziurawienia anonimowego mięsa, lecz mimo większej skali brak określonej stawki każe wzruszyć ramionami. Green lepszy jest w momentach rodzinnej intymności. W dużej mierze to z tej umiejętności wynikał sukces "jedynki"... Całą recenzję znajdziecie TUTAJ. 

Poniżej znajdziecie również podcast "Krwawa gadka", w którym Michał Walkiewicz rusza tropem Michaela Myersa - kultowego killera z serii filmów "Halloween" - a konkretniej z oryginału z 1978 roku, remake'u/rebootu Roba Zombiego z 2007 oraz sequela pierwszego filmu w reżyserii Davida Gordona Greena z 2018 roku.