"Jądro ciemności" Conrada zostanie animacją

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22J%C4%85dro+ciemno%C5%9Bci%22+Conrada+zostanie+animacj%C4%85-131486
Klasyczna nowela Josepha Conrada "Jądro ciemności" zostanie zekranizowana jako animacja. Gwiazdami projektu zostali: Michael Sheen ("Apostoł"), Matthew Rhys ("Zawód: Amerykanin") i Andrew Scott ("Kłamstwo").


Projekt zostanie oficjalnie zaprezentowany na targach towarzyszących festiwalowi filmowemu w Berlinie. Jego reżyserem będzie Gerald Conn, który zamierza obraz zrealizować techniką wykorzystującą piasek.

Nowela inspirowana doświadczeniami samego Conrada z jego podróży do Afryki, jest historią kapitana parowca Charlesa Marlowa, który ma za zadanie dotrzeć do placówki handlowej położonej w głębi Konga prowadzonej przez Kurtza. Kiedy dociera na miejsce, jest przerażony tym, co zobaczył. Handlarz jest chory, w stanie bliskim śmierci, ale nie to najbardziej przeraża Marlowa. Szczególną uwagę zwraca on na zmiany, które zaszły w psychice i charakterze Kurtza. Dał on się uwieść otaczającej go przyrodzie, obudziła w nim najgorsze instynkty i stał się kimś w rodzaju lokalnego kacyka.

Sheen użyczy głosu Marlowe'owi. Scott zagra młodego Rosjanina, którego strój przywodzi na myśl arlekina. Rhys wcieli się w krewnego Marlowe'a, którego ten spotyka po drodze.