"Jestem legendą" dostanie jednak sequel. Will Smith w obsadzie

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Jestem+legend%C4%85%22+dostanie+jednak+sequel.+Will+Smith+w+obsadzie-145723
"Jestem legendą" dostanie jednak sequel. Will Smith w obsadzie
Trwało to dekadę, ale w końcu Warner Bros. i Will Smith dogadali się i "I Am Legend 2" w końcu powstanie. Projekt będzie kontynuacją przeboju z 2007 roku "Jestem legendą".

Co wiemy o kontynuacji "Jestem legendą"?Szczegóły fabuły "I Am Legend 2" nie są na razie znane. Nad scenariuszem pracuje Akiva Goldsman, współautor "Jestem legendą". Będzie również jednym z producentów.

Gwiazdą projektu został Will Smith, czyli odtwórca głównej roli w oryginale. Partnerować będzie mu Michael B. Jordan. Obaj panowie będą również pełnić funkcje producentów.

Obecnie trwają poszukiwania odpowiedniej osoby do wyreżyserowania całości. "Jestem legendą" nakręcił Francis Lawrence.


"Jestem legendą" i druga droga do kontynuacjiFilm "Jestem legendą" trafił do kin w 2007 roku. Punktem wyjścia dla jego fabuły była powieść Richarda Mathesona. Jednak poza ogólnym pomysłem w filmie z literackiego pierwowzoru nie zostało nic. Kinowe "Jestem legendą" było historią Roberta Nevielle'a, naukowca i ostatniego człowieka na Ziemi, walczącego w Nowym Jorku z agresywnymi potworami, w których ludzi zamienił dziwny wirus.

Dekadę temu Warner Bros. bardzo chciało rozbudować świat przedstawiony w "Jestem legendą". Planowany był prequel, który opowiadałby o pierwszym ataku wirusa podczas parady z okazji Dnia Dziękczynienia, a także sequel, w który zobaczylibyśmy klona Nevielle'a. Wtedy jednak Warner Bros. nie było w stanie przekonać Willa Smitha do udziału w projekcie.

Mimo to Warner Bros. nie zrezygnowało z pomysłu na kontynuację. I postanowiło uczynić z niej reboot z nowym aktorem w roli głównej. Planowano, że fabuła będzie mieszanką pomysłów z powieści Mathesona i zakupionego przez studio scenariusza Gary'ego Grahama "A Garden At The End Of The World". Jednak i ten pomysł nie wypalił.

Zwiastun filmu "Jestem legendą"

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej oscarowej ANKIECIE, w której możecie głosować na swoich faworytów. TUTAJ znajdziecie nominacje do 94. nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wybierzcie najlepszych!