"Jojo Rabbit": premiera DVD i Blu-ray już 14 kwietnia

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Jojo+Rabbit%22%3A+premiera+DVD+i+Blu-ray+ju%C5%BC+14+kwietnia-141993

Nowatorska i odważna historia w reżyserii Taiki Waititiego o młodym chłopcu, który w czasie II wojny światowej w ślepy sposób podąża za nacjonalistycznymi przekonaniami swojego wyimaginowanego przyjaciela – Adolfa Hitlera. "Jojo Rabbit", film wyróżniony sześcioma nominacjami do Oscara i zwycięzca w kategorii "Najlepszy scenariusz adaptowany" zadebiutuje na DVD i Blu-ray już 14 kwietnia 2021 roku!
Tytułowy bohater Jojo Rabbit (Roman Griffin Davis) to młody Niemiec, którego największym marzeniem jest wstąpić do Hitlerjugend. Za przyjaciela i kompana w codziennych trudach uważa wyimaginowanego przyjaciela - Adolfa Hitlera (Taika Waititi – "Co robimy w ukryciu", "Thor: Ragnarok"). Jego świat staje na głowie, gdy odnajduje na strychu młodą Żydówkę - Else (Thomasin McKenzie) skrywaną przez samotnie wychowującą go matkę (Scarlett Johansson – "Historia małżeńska", "Między słowami"). Młody chłopiec uważany za tchórzliwego królika, podąża za nacjonalistyczną propagandą, a w skrywanej dziewczynie widzi wroga. Bohater stawia czoła swoim przekonaniom i poznaje, na czym polega prawdziwa przyjaźń, bo jak mówi Else – "jest dobrym człowiekiem".

W filmie zobaczymy takie gwiazdy jak Sam Rockwell ("Trzy billboardy za Ebbing, Missouri", "Zielona mila", "7 psychopatów"), Rebel Wilson ("Pitch Perfect", "Jak to robią single"), Alfie Allen ("John Wick", "Pokuta"), Archie Yates (Nagroda Critics’ Choice dla Najlepszego młodego aktora za "Jojo Rabbit"), Stephen Merchant ("Logan: Wolverine", "Dobra wróżka").

Produkcja doskonale oceniana przez widzów i krytyków, jako udana satyra ze współczesnym przesłaniem (Rotten Tomatoes – 80% pozytywnych recenzji krytyków, 94% - ocena widzów, Filmweb – 7.7, Mediakrytyk - 7.9, IMDb – 7.9. Po kinowej, światowej premierze 8 września 2019 oraz polskiej 24 stycznia 2020, "Jojo Rabbit" po raz pierwszy pojawi się na DVD i Blu-ray już 14 kwietnia 2021!

W okresie festiwalowym "Jojo Rabbit" został wyróżniony aż trzydziestoma siedmioma nominacjami, a w rezultacie dziewięcioma nagrodami. W najważniejszym filmowym wyścigu – OSCARACH® 2020 został nominowany w sześciu kategoriach: Najlepszy film (Carthew Neal, Taika Waititi), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Scarlett Johansson), Najlepsza scenografia (Nora Sopková, Ra Vincent), Najlepsze kostiumy (Mayes C. Rubeo), Najlepszy montaż (Tom Eagles). Za Najlepszy scenariusz adaptowany Taika Waititi otrzymał statuetkę.

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:
facebook.com/MojeFilmyDVD/