"Kandahar": Gerard Butler kręci film akcji w Arabii Saudyjskiej

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Kandahar%22%3A+Gerard+Butler+kr%C4%99ci+film+akcji+w+Arabii+Saudyjskiej-144745
"Kandahar": Gerard Butler kręci film akcji w Arabii Saudyjskiej
źródło: Getty Images
autor: Dia Dipasupil
W Arabii Saudyjskiej rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu z udziałem Gerarda Butlera. "Kandahar" to pierwsze w historii wysokobudżetowe hollywoodzkie widowisko kręcone w regionie AlUla, w którym znajdują się ruiny starożytnego miasta Hegra, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

"Kandahar": Gerard Butler jako tajny agentButler wciela się w Toma Harrisa - tajnego agenta CIA, który utknął na terytorium wroga w Afganistanie. Wraz ze swoim afgańskim tłumaczem bohater próbuje przedostać się do punktu ewakuacyjnego w Kandaharze. W pościg za mężczyznami wyrusza tymczasem elitarny oddział sił specjalnych.

Za kamerą stoi Ric Roman Waugh, z którym Butler miał już okazję pracować przy filmach "Świat w ogniu" i "Greenland". Autorem scenariusza jest były oficer wywiadu wojskowego Mitchell LaFortune. Za produkcję odpowiada m.in. studio Thunder Road Films mające w swoim portfolio serię "John Wick".

W obsadzie "Kandahar" znaleźli się także Ali Fazal ("Śmierć na Nilu") oraz Navid Negahban ("Homeland"). W związku z tym, że film jest współfinansowany przez Saudyjską Komisję Filmową, producenci zobowiązali się zatrudnić lokalnych mieszkańców w charakterze statystów oraz członków ekipy.

Gerard Butler: najbardziej znane filmyButler występuje w filmach od lat 90. Przełomową rolą w karierze szkockiego aktora okazał się Leonidas w zrealizowanej w 2006 roku ekranizacji komiksu "300". Widowisko Zacka Snydera zarobiło na całym świecie 456 milionów dolarów przy budżecie rzędu 65 milionów. Specjalnością Butlera szybko stało się kino akcji. Gwiazdor ma na koncie m.in. trzy części przygód agenta Secret Service Mike'a Banninga, widowisko film fantasy "Bogowie Egiptu", "Skok stulecia" oraz "Ocean ognia". Butler wystąpił również w kasowych komediach romantycznych "Brzydka prawda" oraz "Dorwać byłą".

Zwiastun film "300"