"Krzyk": Zobaczcie bohaterów filmu na serii polskich plakatów

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Krzyk%22%3A+Zobaczcie+bohater%C3%B3w+filmu+na+serii+polskich+plakat%C3%B3w-145029
"Krzyk": Zobaczcie bohaterów filmu na serii polskich plakatów
Wielkimi krokami zbliża się premiera filmu "Krzyk". W kinach zobaczycie go od 14 stycznia, a już dziś mamy dla Was serię plakatów przedstawiających bohaterów filmu.

"Krzyk" - plakaty z bohaterami filmuPrzed Wami 12 plakatów do filmu "Krzyk". Znajdziecie na nich postacie znane z poprzednich części (Sidney, Gale, szeryf Dewey) oraz nowe osoby. Plakaty znajdziecie poniżej:


Kultowy "Krzyk" powraca w styczniu w piątej odsłonie!To miała być trylogia. Jednak seria filmów grozy, zapoczątkowana "Krzykiem" z 1996 roku, okazała się tak wielkim sukcesem, że powstały kolejne dwie części. Najnowszą, pod pierwotnym tytułem "Krzyk" (reż. Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett), widzowie w Polsce będą mogli oglądać w kinach od 14 stycznia. Polska premiera odbędzie się w tym samym terminie co światowa.

Panuje opinia, że seria "Krzyk", stworzona przez Wesa Cravena (zmarłego w 2015) i scenarzystę Kevina Williamsona, który oparł się na prawdziwych wydarzeniach z Gainesville (Floryda) z 1990 roku, zdefiniowała na nowo podgatunek horroru zwany "slasherem". To opowieści, w których większość bohaterów, często bardzo młodych, ginie w przerażających okolicznościach. W najnowszym "Krzyku" powraca więc tajemniczy zabójca w halloweenowej masce, inspirowanej wykrzywioną twarzą z obrazu norweskiego malarza Edwarda Muncha "Krzyk".

Dwadzieścia pięć lat po serii brutalnych zdarzeń, które wstrząsnęły mieszkańcami Woodsboro, kolejny zabójca nakłada otoczoną złą legendą maskę Ghostface. Mnożą się okrutne ataki na grupę nastolatków. Tajemnice z mrocznej przeszłości miasta zostają wskrzeszone. Neve Campbell (Sidney Prescott), Courteney Cox (Gale Weathers) i David Arquette (szeryf Dewey Riley) jeszcze raz obejmują swe ikoniczne role w "Krzyku", obok Melissy Barrery, Masona Goodinga, Jenny Ortegi, Jacka Quaida i Marley Shelton. Fani mogą liczyć na solidną dawkę strachu, ale również na niezłą zabawę.

Zwiastun filmu "Krzyk"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones