Powstanie kolejny "Krzyk", zdjęcia ruszają latem

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Powstanie+kolejny+%22Krzyk%22%2C+zdj%C4%99cia+ruszaj%C4%85+latem-145375
Powstanie kolejny "Krzyk", zdjęcia ruszają latem
Podobał Wam się ostatni "Krzyk"? Jeśli tak, to mamy dla Was dobrą wiadomość: szósta odsłona serii dostała właśnie zielone światło od Paramountu. 

Za kamerą produkcji ponownie staną Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett ("Zabawa w pochowanego"), zaś scenariusz napiszą James Vanderbilt i Guy Busick. Zaś nad całością pieczą znów będzie trzymał kolektyw Radio Silence. Choć o pomyśle na fabułę nie wiemy na razie nic, zdjęcia mają ruszyć już tego lata.


Jak przekonywali w niedawnym wywiadzie twórcy: Nowa obsada jest niesamowita. Powracające na ekran gwiazdy cyklu są wspaniałe. Myślę, że razem ze scenarzystami Guyem Busickiem i Jamesem Vanderbiltem udało nam się znaleźć powód, by opowiedzieć następną historię. Wiemy, że w baku jest więcej benzyny, a w Woodsboro - więcej historii do opowiedzenia na temat tych postaci.    

To jak, czekacie? 


"Krzyk" - o najnowszym filmie


Dwadzieścia pięć lat po serii brutalnych zdarzeń, które wstrząsnęły mieszkańcami Woodsboro, kolejny zabójca nakłada otoczoną złą legendą maskę Ghostface. Mnożą się okrutne ataki na grupę nastolatków. Tajemnice z mrocznej przeszłości miasta zostają wskrzeszone. Neve Campbell (Sidney Prescott), Courteney Cox (Gale Weathers) i David Arquette (szeryf Dewey Riley) jeszcze raz obejmują swe ikoniczne role w "Krzyku".


W obsadzie filmu są również: Dylan Minnette ("Trzynaście powodów"), Mason Gooding ("Love, Victor"), Mikey Madison ("Pewnego razu... w Hollywood"), Kyle Gallner ("Godzina oczyszczenia") i Jasmin Savoy Brown ("For the People").

"Krzyk": film, który reanimował gatunek slasheraZrealizowany w 1996 roku pierwszy "Krzyk" był powiewem świeżości w kinie grozy. Wypełniony metahumorem film reanimował dogorywający wówczas gatunek slashera, a także okazał się największym hitem kasowym w karierze reżysera Wesa Cravena. Akcja horroru rozgrywa się w małym miasteczku Woodsboro, w którym grasuje seryjny morderca. Swe ofiary wybiera spośród uczniów miejscowej szkoły. Dzwoni do nich, proponując quiz ze znajomości popularnych filmów grozy. Horror zaczyna się, gdy nieszczęśnik popełni błąd. Sidney Prescott jeszcze nie doszła do siebie po starcie matki, która została zamordowana przed rokiem. Dokładnie w rocznicę jej śmierci odbiera telefon od tajemniczego nieznajomego proponującego jej dziwną grę. 

Poniżej znajdziecie odcinek podcastu "Krwawa gadka", w którym Michał Walkiewicz i Dorota Kostrzewa rozmawiają o całym cyklu:zobacz zwiastun nowej odsłony horroru "Krzyk"Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszym corocznym plebiscycie NAGRODY FILMWEBU 2022. TUTAJ znajdziecie nominacje w 13 kategoriach. Wybierzcie najlepszych!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones