"Marathon" powraca: nowa odsłona kultowej gry od twórców "Halo"

Bungie / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Marathon%22+powraca%3A+nowa+ods%C5%82ona+kultowej+gry+od+tw%C3%B3rc%C3%B3w+%22Halo%22-150921
"Marathon" powraca: nowa odsłona kultowej gry od twórców "Halo"
Bungie, twórcy gry "Halo", ujawnili swoje najnowsze plany podczas wczorajszego PlayStation Showcase. Od premiery "Destiny 2" minęło już 6 lat, a teraz, będąc własnością Sony, studio przygotowuje się do wskrzeszenia zapomnianego IP.Zwiastun "Marathonu" pokazuje, że gra ma styl minimalistyczny, z dużą ilością bieli i jaskrawych neonowych kolorów. Rok 2850, w którym rozgrywa się akcja gry, to czas, kiedy ludzie mogą przenosić swoją świadomość między ciałami naturalnymi i syntetycznymi, dzięki technologii klonowania. To właśnie tłumaczy futurystyczny wygląd postaci z zwiastuna. "Marathon" będzie drużynowym shooterem ekstrakcyjnym w futurystycznym świecie science-fiction i nie będzie posiadał trybu dla pojedynczego gracza. Obecnie jest tworzony z myślą o PlayStation 5, Windows PC oraz Xbox Series X z pełnym wsparciem dla funkcji cross-play i cross-save.

Bungie na swojej oficjalnej stronie prezentuje fabułę gry w następujący sposób: "Gigantyczny statek widmo krąży na niskiej orbicie nad zagubioną kolonią Tau Ceti IV. Miejsce, które dla 30 000 dusz było domem, teraz jest puste. Są tu jednak tajemnicze sygnały sugerujące obecność dawno uśpionej sztucznej inteligencji, nieodkrytych artefaktów i skarbów nieprzeliczonej wartości. W tę nieznaną przestrzeń wyruszysz jako Runner, walcząc o sławę... i niesławę. Kto z was zapisze swoje imię w gwiazdach?"

Pierwszy "Marathon", wydany w 1994 roku na komputery Macintosh firmy Apple, był jednym z pierwszych shooterów pierwszoosobowych, które pozwalały na swobodne sterowanie za pomocą myszki. W tej grze, gracz wcielał się w rolę oficera bezpieczeństwa, którego zadaniem było odparcie inwazji obcych na statek kosmiczny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones