"Martwe zło" odrodzi się na małym ekranie

The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Martwe+z%C5%82o%22+odrodzi+si%C4%99+na+ma%C5%82ym+ekranie-106434
W trakcie konwentu Comic-Con Sam Raimi ujawnił, że wraz z bratem Ivanem pisze scenariusz serialu opartego na kultowym horrorze "Martwe zło".W projekt zaangażowany jest również Bruce Campbell, który zagrał główną rolę w trzech częściach filmu. Aktor ponownie wcieli się w nieustraszonego pogromcę demonów Asha Stevensa.

Zrealizowane w 1981 roku "Martwe zło" było niskobudżetową produkcją o grupie przyjaciół zamierzających spędzić miły weekend w leśnej chatce. Bohaterowie znajdują na miejscu legendarną księgę umarłych oraz kasetę magnetofonową z nagraną niepokojącą inwokacją. Ku swemu nieszczęściu odsłuchują ją, przywołując w ten sposób krwiożercze demony.

Film okazał się sporym sukcesem, a Raimi nakręcił z czasem dwie kontynuacje: "Martwe zło 2" oraz "Armię ciemności". W ubiegłym roku do kin trafił również remake serii w reżyserii Fede Alvareza (Campbell pojawił się w nim po napisach końcowych). Raimi obiecał wówczas jeszcze trzy tytuły z uniwersum "Martwego zła". Pierwszym  miałby być sequel remake'u. Drugim filmem byłby zapowiadany od dawna czwarty obraz z oryginalnej serii - sequel "Armii ciemności", czyli "Army of Darkness 2". Po tych dwóch filmach nastąpiłby wielki finał. Byłby to crossover, czyli połączenie linii narracyjnych obu serii "Martwego zła".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones