Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/%22New+Mutants%22+to+pierwsza+cz%C4%99%C5%9B%C4%87+trylogii+horror%C3%B3w+o+mutantach-125400

"New Mutants" to pierwsza część trylogii horrorów o mutantach

  • Collider
  • autor: jp
  • Filmy
Zwiastun "New Mutants" zaskoczył tym, że zapowiada opowieść o mutantach Marvela w konwencji horroru - chociaż reżyser Josh Boone ostrzegał od jakiegoś czasu, że zamierza wykorzystać schemat filmu o nawiedzonym domu. To jednak nie koniec jego planu. Jeśli film okaże się hitem, czeka nas więcej opowieści o mutantach w konwencji kina grozy.

new-mutants-anya-taylor-joy.jpg

Przyszliśmy do studia 20th Century Fox z projektem trylogii, opartej na serii komiksów rysowanej przez Billa Sienkiewicza, a także czerpiącej z kilku późniejszych historii z lat 80., zdradził reżyser. Każda z części będzie horrorem, ale nawiązującym do innego podgatunku kina grozy. Pierwszy z nich to nadprzyrodzony horror z zaburzeniami rzeczywistości. Kolejny będzie zupełnie inny.

Nasz pomysł polegał na tym, by przefiltrować gatunek horroru przez komiks i z każdego filmu zrobić osobny horror. Oczywiście nawiązując do wydarzeń z komiksów, które kochamy, dodał Boone.

Reżyser rozwinął też wątek inspiracji: Nasz zarys opiera się na komiksach Billa Sienkiewicza i Chrisa Claremonta ("The New Mutants vol. 1", numery 18–31, 35–38), kiedy New Mutants stali się mroczni, surrealistyczni i bliżsi horroru. Bardzo zainspirowała nas historia "Demon Bear", która jest prawdopodobnie najpopularniejszym komiksem o New Mutants. Czerpaliśmy też z takich filmów, jak "Lot nad kukułczym gniazdem", książek Stephena Kinga i nawet "Koszmaru z Ulicy Wiązów 3".

Premiera filmu 13 kwietnia 2018.

3 21

zobacz też: