"Obecność" (w sądzie) obowiązkowa

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Obecno%C5%9B%C4%87%22+%28w+s%C4%85dzie%29+obowi%C4%85zkowa-124652
Chociaż seria "Obecność" oraz jej spin-offy przynoszą studiu i producentom krocie, sąd może wkrótce odchudzić portfele w Warner Bros. Wszystko za sprawą pozwu o naruszenie praw autorskich. Sąd rozwiał wątpliwości, zadecydował, że proces się odbędzie. 


Przypomnijmy, że w marcu do sądu wpłynął pozew przeciwko New Line Cinema oraz Warner Bros. Jego autorem był Gerald Brittle, autor książki "Demolodzy. Ed i Lorraine Warren", który twierdził, że twórcy filmowego cyklu korzystali chętnie z jego dorobku, budując całe uniwersum, a już mniej chętnie dzielili się zyskami z kinowych kas. 

Przypomnijmy, że wszystkie odsłony sagi zarobiły już na świecie ponad miliard dolarów - i właśnie tyle życzy sobie autor w pozwie. I że Brittle podpisał w 1978 roku z małżeństwem Warrenów umowę, na mocy której miał pierwszeństwo w adaptowaniu ich wspomnień. Z jakiegoś powodu jednak, parę lat później Lorraine Warren zawarła kolejny kontrakt z Warner Bros, o którym Brittle nie miał pojęcia. 

Sprawa jest zagmatwana i wygląda na to, że trochę potrwa. Oczywiście łatwiej niż zakwestionować zarzuty Brittle'a byłoby chyba prawnikom Warner Bros. udowodnić istnienie świata duchowego oraz nawiedzonych zakonnic i bronić "Obecności" jako kina faktu. 
Udostępnij: