"Rise of the Tomb Raider" tylko na Xboksa

- / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Rise+of+the+Tomb+Raider%22+tylko+na+Xboksa-106734
Microsoft właśnie ogłosił, że zapowiedziana na E3 nowa odsłona przygód Lary Croft, "Rise of the Tomb Rider", będzie ekskluzywnym tytułem na Xboksa. 

 Darrell Gallagher ze studia Crystal Dynamics wystosował do fanów specjalną wiadomość, w której tłumaczy się z tej decyzji.

Dzisiejsze ogłoszenie przybliża nas o krok do utrzymania serii "Tomb Raider" na szycie gier przygodowych. Wierzymy, że pozwoli to nam umocnić tę markę jako jedną z najsilniejszych w świecie gier - z pomocą i wsparciem tak dużego partnera jak Microsoft, czytamy w oświadczeniu.

Nie oznacza to, że odwracamy się od naszych fanów, którzy grają wyłącznie na PlayStation albo PC. W grudniu na obu tych platformach zadebiutuje "Lara Croft and the Temple of Osiris", a "Tomb Raider: The Definitive Edition" jest dostępna na PS4.

Gallagher zachęca fanów do zgłaszania własnych pytań i uwag oraz obiecuje najambitniejszą grę w serii. W trakcie pierwszej przygody w mrocznym świecie pełnym tajemnic, Lara Croft nauczyła się walczyć o przetrwanie. W kolejnym rozdziale jej wędrówki - "Rise of the Tomb Raider" - Lara będzie musiała skorzystać z tych umiejętności i sprytu, nauczyć się ufać nowym kompanom i wkroczyć na przeznaczoną jej ścieżkę odkrywcy. Gra Rise of the Tomb Raider będzie dostępna w 2015 roku wyłącznie na konsole Xbox i zabierze graczy na niebezpieczną przeprawę w różnorodnych miejscach na całym świecie, tych pięknych, ale też tych śmiertelnie niebezpiecznych.