Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/%22Sherlock+Holmes+3%22+wci%C4%85%C5%BC+z+szans%C4%85+na+realizacj%C4%99-127392

"Sherlock Holmes 3" wciąż z szansą na realizację

  • EW
  • autor: łm
  • Filmy
W rozmowie z "Entertainment Weekly" Robert Downey Jr ujawnił, że wciąż ma w planach trzecią część "Sherlocka Holmesa".


1.jpg


Na pytanie, co zamierza robić po zakończeniu prac nad "Avengers: Wojna bez granic" i "Avengers 4", gwiazdor odpowiedział:

Pierwszy w kolejce jest produkowany przez Joe Rotha "Dr Doolittle". Dobrze się przy tym bawię, choć postawiłem przed sobą 40 dodatkowych wyzwań. Na przykład walijski akcent, choć sami Walijczycy mówią, że trudno się go nauczyć. Potem są następne oferty. Rozważamy kolejnego "Sherlocka Holmesa", w HBO trwają prace nad "Perrym Masonem". Wciąż chcę też zrobić "Pinokia".

O "Sherlocku Holmesie 3" słyszeliśmy ostatni raz jesienią 2016. Wytwórnia Warner Bros. zatrudniła wówczas 5-osobową grupę scenarzystów, którzy mieli przygotować fabułę filmu. W skład tzw. "writers room" weszli: Geneva Dworet-Robertson ("Tomb Raider"), Kieran Fitzgerald ("Snowden"), Justin Malen ("Baywatch"), Nicole Perlman ("Strażnicy galaktyki") i Gary Whitta ("Łotr 1").

W rolach głównych mają powrócić Downey Jr jako Sherlock i Jude Law wcielający się w doktora Watsona. Za kamerą po raz trzeci stanie Guy Ritchie.

Dwa poprzednie filmy o najsłynniejszym detektywie świata zarobiły łącznie ponad miliard dolarów.

zobacz też: