"Spider-Man: Bez drogi do domu" dostępny już na platformach VOD w Polsce

Informacja sponsorowana /
https://www.filmweb.pl/news/%22Spider-Man%3A+Bez+drogi+do+domu%22+%E2%80%A8dost%C4%99pny+ju%C5%BC+na+platformach+VOD+w+Polsce-145936
"Spider-Man: Bez drogi do domu" dostępny już na platformach VOD w Polsce
©2022 CTMG. All Rights Reserved. © & ™ 2022 MARVEL.

Komiks o Człowieku Pająku, którego pierwsze egzemplarze sprzedawano po 12 centów, podczas niedawnej aukcji kupiono za… 3,6 mln dolarów. Tyle zapłacono za pierwszy zeszyt Spider-Mana, "Amazing Fantasy nr 15". Niewiele jednak brakowało, aby Stan Lee nigdy nie stworzył postaci Petera Parkera, który dziś jest jednym z najbardziej dochodowych bohaterów filmowych w historii. Ostatni hit kinowy "Spider-Man: Bez drogi do domu", zarobił do tej pory niemal 2 mld dolarów na całym świecie i jest już dostępny na platformach VOD w Polsce.Stan Lee, syn emigrantów z Rumunii, zanim został scenarzystą, producentem, a potem prezesem "Marvel Comics", które wydaje Spider-Mana, zaczynał od pisania nekrologów w "New York Herald Tribune". W wydawnictwie "Timely Comics", które zmieniło się w "Marvel Comics", pisał dialogi do komiksów. Były to przede wszystkim romanse i westerny. Stan chciał odejść z MC, ponieważ taka praca go nudziła. W tym samym czasie rynek zaczęli podbijać bohaterowie z konkurencyjnego wydawnictwa "DC Comics", Superman i Batman.

©2022 CTMG. All Rights Reserved. © & ™ 2022 MARVEL.

Lee otrzymał od swojego szefa zadanie stworzenia odpowiedzi dla superbohaterów DC. Z pomocą przyszła mu żona, Joan. Zachęciła męża, by stworzył postać, która nie będzie nieskazitelnym herosem ze stali, tylko zwykłym chłopakiem z sąsiedztwa, obdarzonym super mocami. Tak powstał Peter Parker - osierocony nastolatek z problemami w szkole. Lee, razem z Jackiem Kirbym i rysownikiem Steve’em Ditko, stworzył superbohatera, który już od 60 lat podbija serca milionów widzów i czytelników na całym świecie.

Liczby dotyczące Człowieka Pająka tylko potwierdzają jego popularność. W zestawieniu 50-ciu najlepszych postaci komiksowych wszech czasów magazynu "Empire", Spider-Man zajmuje piąte miejsce. W zestawieniu stu największych, komiksowych bohaterów serwisu internetowego "IGN" (Imagine Games Network) Spider-Man zajął trzecie miejsce.

Na początku tego roku, dom aukcyjny "Heritage Auctions" wylicytował jedną, czarno białą, oryginalną kartę komiksu za rekordową sumę. Była to pierwsza grafika, jeszcze przed nałożeniem kolorów, opowiadająca o powstaniu czarnego kostiumu Spider-Mana, autorstwa Mike'a Zecka. Licytacja zaczęła się od 330 tys. dol. Niedługo po rozpoczęciu, zakończono ją sumą 3,36 mln dol. (ok. 13 mln zł). Po aukcji Joe Mannarino, który kieruje działem komiksów i sztuki komiksowej w "Heritage Auctions" powiedział: "Dzisiejsze wyniki potwierdzają to, co od dawna mówimy, że sztuka komiksowa jest tak samo cenna jak wszystko, co jest na płótnie".

©2022 CTMG. All Rights Reserved. © & ™ 2022 MARVEL.

Od lat zainteresowanie Spider-Manem się nie zmienia, również za sprawą kinowych hitów od Sony Pictures Entertainment. Najnowsza odsłona filmu, "Spider-Man: Bez drogi do domu", utrzymuje się na szóstej pozycji rankingu najlepiej zarabiających filmów w historii kina.

Twórca komiksu, Stan Lee, miał pojawić się osobiście w "Spider-Man: Bez drogi do domu". "The Hollywood Reporter" podaje, że gościnny występ Lee znajduje się nawet na 177 stronie scenariusza trzeciej części przygód Człowieka Pająka z Tomem Hollandem w roli głównej. Lee miał wystąpić w jednej z ostatnich scen filmu, razem z Peterem, MJ i Nedem. Niestety Stan Lee zmarł 12 listopada 2018 r. w wieku 95 lat.
 
W "Spider-Man: Bez drogi do domu" pojawia się jednak hołd złożony twórcom komiksów. Na jednej z tablic rejestracyjnych, pojawiających się w filmie, jest liczba 1228, która odnosi się do daty urodzin Lee, czyli 28 grudnia. W innej scenie możemy zobaczyć natomiast graffiti ułożone w napis Ditko.

Film "Spider-Man: Bez drogi do domu" jest już dostępny na platformach VOD w Polsce:Chili, Google Play, iTunes, Loomi by Opera, Orange VOD, Multimedia, Play Now, Player, Premiery Canal+, Rakuten TV, Vectra, UPC.


O filmie:Po raz pierwszy w historii tożsamość Spider-Mana, naszego superbohatera z sąsiedztwa, zostaje ujawniona. Nie może już spełniać swoich superbohaterskich obowiązków i jednocześnie prowadzić normalnego życia. Dodatkowo naraża na niebezpieczeństwo tych, na których mu najbardziej zależy. Spidey prosi doktora Strange’a o pomoc. Zaklęcie Strange’a robi wyrwę w ich świecie, przez którą dostają się najpotężniejsi złoczyńcy, którzy kiedykolwiek walczyli ze Spider-Manem w każdym uniwersum. Peter musi podjąć najważniejsze wyzwanie, które na zawsze zmieni nie tylko jego przyszłość ale również przyszłość multiwersum.

Źródła:
cnn.com, radiozet.pl, rytmy.pl, planetamarvel.net, imdb.com, ha.com, hollywoodreporter.com, onet.pl
Informacja sponsorowana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones