"Spider-Man 3": Alfred Molina powróci jako Doktor Octopus

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Spider-Man+3%22%3A+Alfred+Molina+powr%C3%B3ci+jako+Doktor+Octopus-140515
"Spider-Man 3": Alfred Molina powróci jako Doktor Octopus
źródło: Materiały prasowe
Jamie Foxx to nie jedyny aktor, który powtórzy rolę przeciwnika Spider-Mana z innego uniwersum w obsadzie na razie niezatytułowanego "Spider-Mana 3", kontynuacji "Homecoming" i "Daleko od domu". Właśnie potwierdzono, że w filmie pojawi się Doktor Octopus, którego raz jeszcze zagra Alfred Molina.

Molina wcielił się w Doktora Octopusa dwie wersje Spider-Mana temu, w widowisku "Spider-Man 2" Sama Raimiego. Człowiekiem Pajakiem był wówczas Tobey Maguire. W nowym filmie wystąpi on u boku Jamiego Foxxa w roli Electro, który z kolei stawiał czoła Spider-Manowi w interpretacji Andrew Garfielda w filmie "Niesamowity Spider-Man 2" Marca Webba.

O tym, że Molina pojawił się na planie widowiska, plotkowano już od jakiegoś czasu. Teraz otrzymaliśmy jednak oficjalne potwierdzenie udziału aktora.

Doktor Octopus, znany też jako Doc Ock - prywatnie Otto Octavius - to jeden z najważniejszych przeciwników Człowieka Pająka. Jest wybitnym naukowcem i przestępcą, którego znakiem rozpoznawczym są cztery przypominające macki mechaniczne ramiona. Był również założycielem grupy złoczyńców znanej jako Sinister Six.

W filmie pojawi się także m.in. Benedict Cumberbatch jako Doktor Strange. Oprócz tego w obsadzie są m.in. Tom Holland, Zendaya i Jacob Batalon. Reżyseruje ponownie Jon Watts.

Premierę zapowiedziano na 17 grudnia 2021.
Udostępnij: