"Tenet": 12 nowych plakatów filmu Christophera Nolana

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Tenet%22%3A+12+nowych+plakat%C3%B3w+filmu+Christophera+Nolana-138886
"Tenet": 12 nowych plakatów filmu Christophera Nolana
Wytwórnia Warner Bros. zaprezentowała aż 12 nowych plakatów widowiska "Tenet". Łączący elementy kina akcji, science fiction oraz szpiegowskiego dreszczowca film Christophera Nolana zadebiutuje w polskich multipleksach już 26 sierpnia.

"Tenet" to najdroższa produkcja w karierze twórcy "Mrocznego Rycerza" - budżet filmu wyniósł 225 milionów dolarów. Zdjęcia były kręcone w siedmiu krajach: Danii, Estonii, Indiach, Włoszech, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Film ma duży wizualny rozmach, ale liczba naszych ujęć z efektami specjalnymi  jest prawdopodobnie niższa niż w przypadku większości komedii romantycznych - zdradził Nolan w wywiadzie dla ICG Magazine.

W tym samym artykule montażystka Jennifer Lame szacuje, że w "Tenet" jest mniej niż 300 ujęć z tzw. wizualnymi efektami specjalnymi (VFX), czyli takimi, które powstają w postprodukcji poprzez manipulację nakręconego materiału, zazwyczaj przy użyciu komputera. Nolan zadbał o to, by - jak zwykle - sceny akcji powstały przy użyciu tak zwanych "praktycznych" efektów specjalnych. Kiedy trzeba więc było wysadzić w powietrze Boeinga 747, wysadzono prawdziwy samolot.

W obsadzie "Tenet" znaleźli się m.in. John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki i Kenneth Branagh.

Udostępnij: