"Uczeń czarnoksiężnika" od jutra na DVD i Blu-rayu

Informacja sponsorowana /
https://www.filmweb.pl/news/%22Ucze%C5%84+czarnoksi%C4%99%C5%BCnika%22+od+jutra+na+DVD+i+Blu-rayu-67729
Magiczne przygody "Ucznia czarnoksiężnika" w wersji na Blu-ray i DVD oczarują nas już 3 grudnia. Wyjątkowy film wyreżyserowany przez doświadczonego twórcę Jona Turteltauba aż skrzy się od trzymających w napięciu konfrontacji i karkołomnych scen pełnych akcji! Przedstawiona w nim historia nie byłaby jednak tak przekonywująca, gdyby nie plejada gwiazd, która zdecydowała się wystąpić w tym niezwykłym filmie z gatunku science-fiction.

  

To właśnie oni, obok urzekającej historii oraz wystrzałowych efektów specjalnych, decydują w największym stopniu o sile przygód "Ucznia czarnoksiężnika". Pośród gwiazd, które wzięły udział w pracach nad tym dziełem, znalazł się zdobywca Oskara, Nicolas Cage ("Zostawić Las Vegas", "Adaptacja", "Ghost Rider") wcielający się w rolę czarnoksiężnika Balthazara Blake'a. Towarzyszy mu piękna jak zawsze Monica Bellucci ("Malena", "Pasja", "Matrix"), a ich wzajemnej miłości nie akceptuje Alfred Molina ("Frida", "Spider-Man 2", "Książę Persji: Piaski czasu"), wcielający się w rolę złego czarnoksiężnika. W walce z nim Nicolas Cage może liczyć na pomoc tytułowego ucznia, czyli gwiazdy młodego pokolenia, Jaya Baruchela ("Wpadka", "Jaja w tropikach").

Nad całością procesu produkcji czuwał bardzo doświadczony duet twórców, znających prawa rządzące Hollywood od podszewki. Jest wśród nich weteran kina i telewizji, producent Jerry Bruckheimer ("Bad Boys", "Piraci z Karaibów", "Książę Persji"). To właśnie dzięki jego staraniom za kamerą mógł usiąść Jon Turteltaub, reżyser znany szczególnie z prac nad takimi obrazami, jak kultowa komedia romantyczna "Ja cię kocham, a ty śpisz", a także zaskakujący film akcji "Skarb narodów". Wspólnie wykreowali oni to nadzwyczajne, trzymające w napięciu, pełne fantazji dzieło, stworzone z imponującym rozmachem.

"Uczeń czarnoksiężnika" to opowieść o starciu dwóch potężnych czarnoksiężników – Balthazara Blake’a (Nicolas Cage) i Maxima Horvatha (Alfred Molina), byłych uczniów dobrego maga Merlina. Blake, mistrz magii, pragnie ochronić Nowy Jork przed zagrażającymi mu siłami zła. Uosabia je Horvath, zbiegły z tajemniczego więzienia zwanego Grimholdem. Ocalenie miasta przed zagładą nie jest jednak prostym zadaniem, dlatego też Balthazar pozyskuje do współpracy Dave’a Stutlera (Jay Baruchel), z pozoru przeciętnego chłopaka mającego ukryty magiczny potencjał. Czarnoksiężnik przeprowadza swojego opornego protegowanego przez przyspieszony kurs magii. Dave będzie musiał wykrzesać z siebie całą odwagę, by przetrwać szkolenie, ocalić miasto i zdobyć ukochaną.

Dzięki filmowi "Uczeń czarnoksiężnika" wyruszysz w podróż po mrocznych zakamarkach Nowego Jorku i zanurzysz się w tajemniczym świecie  magicznych intryg. "Uczeń czarnoksiężnika" to trzymający w napięciu, pełen spektakularnych efektów specjalnych obraz, który przypadnie do gustu nie tylko fanom gatunku fantasy!

Dodatki specjalne w "Uczniu czarnoksiężnika":

DVD:
Dokument o kulisach kręcenia filmu
Sceny niewykorzystane

Blu-ray:
Magia w wielkim mieście
Nauka i czarodziejstwo
Prawdziwa magia
Zawsze modny Drake Stone
Grimhold: Niecne dzieło sztuki
Encantus
Wilki i szczeniaki
Najfajniejszy samochód na świecie
Sceny niewykorzystane
Wpadki