Światowy box-office: "Incepcja" na szczycie

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%C5%9Awiatowy+box-office%3A+%22Incepcja%22+na+szczycie-63950
"Incepcja" Christophera Nolana po raz trzeci z rzędu zajęła pierwsze miejsce zagranicznego box office'u, zarabiając w minionym tygodniu 34,6 mln dolarów w 59 krajach na całym świecie. W sumie film przyniósł już 314 milionów zysku poza USA. To dużo więcej niż wcześniejsza produkcja z udziałem Leonardo DiCaprio - "Wyspa tajemnic" w reżyserii Martina Scorsesego. Ta bowiem zarobiła w sumie 161,3 mln.

Na drugim miejscu znalazła się trójwymiarowa animacja studia Pixar. Jak informowaliśmy w minionym tygodniu, "Toy Story 3" bije wszelkie rekordy popularności. Przekraczając granicę 920 mln dolarów przychodu, stała się najbardziej dochodową animacją wszech czasów. W  ciągu ostatniego tygodnia "Toy Story 3" zarobiło 22,7 mln dolarów w krajach poza USA. Najwięcej, bo aż 6,1 mln zostawili w kinach japońscy widzowie, gdzie do tej pory wydano na nią 95,8 mln.


Na podium znalazł się także "Uczeń czarnoksiężnika" z główną kreacją Nicolasa Cage'a. Widzowie oglądający film zostawili w kinach w zeszłym tygodniu 15 milionów dolarów.

Wśród najlepiej zarabiających produkcji minionego tygodnia znalazła się także kontynuacja "Step up" w 3D. Na bilety na film wydano 13,2 mln dolarów w 20 krajach na świecie. W sumie w ciągu dwóch tygodni od premiery "Step up 3-D" zarobiło 32 miliony. Zysk z filmu może znacznie urosnąć w tym tygodniu, zadebiutuje on bowiem w kilku kolejnych krajach, między innymi we Francji, Szwajcarii i Singapurze.

 

"Salt" z Angeliną Jolie i Danielem Olbrychskim, na który wciąż czekają nasi polscy widzowie, może się pochwalić piątą pozycją w światowym box offisie. Sony zarobiło na nim w zeszłym tygodniu 9,5 mln dolarów, w sumie - 83,2 mln.

Najnowszy film akcji Sylvestra Stallone'a "Niezniszczalni" zadebiutował do tej pory w niewielu krajach na świecie. W Hiszpanii był drugą najpopularniejszą pozycją kinową, tam też zarobił 1,7 mln. Lepiej wypadł w Australii, gdzie był numerem 1. z zyskiem 2,5 mln. Polska premiera "Niezniszczalnych" odbędzie się już w ten piątek, 20 sierpnia.