"Venom 2: Carnage". Wrześniowa premiera zagrożona. Przez COVID

Deadline, Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Venom+2%3A+Carnage%22.+Wrze%C5%9Bniowa+premiera+zagro%C5%BCona.+Przez+COVID-143463
"Venom 2: Carnage". Wrześniowa premiera zagrożona. Przez COVID
źródło: Materiały prasowe
Mamy złą wiadomość dla osób czekających na komiksowe widowisko Sony "Venom 2: Carnage". Według pojawiających się informacji studio zamierza zrezygnować lub już zrezygnowało z wrześniowej premiery filmu.

Portal Variety twierdzi, że decyzja została zatwierdzona i "Venom 2: Carnage" zostanie w Ameryce przesunięty na 15 października. Portal Deadline z kolei podaje, że Sony wciąż rozważa różne opcje. Możliwe jest nawet przeniesienie premiery na styczeń przyszłego roku. Deadline twierdzi również, że pod znakiem zapytania stoi kinowa premiera animacji "Hotel Transylwania: Transformania".

W obu przypadkach powodem przesunięcia premier jest COVID-19, a dokładniej wariant delta koronawirusa. Powoduje on gwałtowny wzrost liczby chorych w młodszych grupach wiekowych, co przy sporym odsetku osób niezaszczepionym oznaczać będzie konieczność ponownego wprowadzania przez kolejne stany reżimu sanitarnego. W Nowym Jorku i Los Angeles, a więc dwóch najważniejszych rynkach kinowych Ameryki, mówi się o umożliwieniu korzystania z kin wyłącznie osobom legitymującym się paszportami covidowymi. W takim przypadku dystrybutorzy muszą liczyć się z mniejszymi wpływami box-office'owymi.

Portal Deadline nie wierzy, że Sony zdecyduje się na wprowadzenie widowiska "Venom 2: Carnage" 15 października, ponieważ narażałoby się dodatkowo na brutalną walkę o widza z innymi tytułami, które skierowane są do tego samego odbiorcy. Na 15 października już wcześniej zaplanowana została premiera "Halloween zabija". Tydzień wcześniej ma wejść "Nie czas umierać". A tydzień później "Diuna". Sony tymczasem walczy o duże pieniądze. Pierwszym "Venom" zarobił w Stanach 213,5 mln dolarów, zaś globalnie 856 milionów.