"Wszystko, co kocham" polskim kandydatem do Oscara

Informacja prasowa /
https://www.filmweb.pl/news/%22Wszystko%2C+co+kocham%22+polskim+kandydatem+do+Oscara-64710
Komisja Oscarowa pod przewodnictwem Agnieszki Holland wybrała film "Wszystko, co kocham" w reż. Jacka Borcucha na polskiego kandydata do Oscara w kategorii "Najlepszy Film Nieanglojęzyczny". Poniżej możecie przeczytać pełną treść komunikatu Komisji Oscarowej:

Komisja wybierająca polskiego kandydata do obcojęzycznego Oskara 2011 w składzie: Agnieszka Holland (przewodnicząca), Michał Chaciński, Agata Dominik, Dariusz Jabłoński, Andrzej Jakimowski, Waldemar Kalinowski, Jan A.P. Kaczmarek, Bartek Konopka, Borys Lankosz, Allan Starski zdecydowała, że polską kinematografię w tym konkursie będzie reprezentował film Jacka Borcucha "Wszystko, co kocham".

Kontrkandytatem – mającym podobną liczbę zwolenników - był film Doroty Kędzierzawskiej "Jutro będzie lepiej". Oba filmy są osobistymi, szczerymi wypowiedziami utalentowanych filmowców. Obydwa mówią o sprawach ważnych i uniwersalnie zrozumiałych: o potrzebie wolności, solidarności, miłości. "Wszystko, co kocham" wydał nam się najpełniejszą wypowiedzią spośród innych filmów, ma on w sobie wiele wigoru i ciepła, jest też ciekawą próbą zmierzenia się z naszą skomplikowaną, i tak trudno przekładalną na ekran, niedawną przeszłością. Film przeszedł pozytywnie próbę publiczności, był też już pokazywany w USA i spotkał się tam z bardzo ciepłym przyjęciem. Daje to gwarancję, że nawet jeśli nie uda się i w tym roku polskiemu filmowi zdobycie nominacji do Oskara, wzbudzi on sympatię, zainteresowanie i będzie godnie reprezentować nasze kino. Życzymy Jackowi Borcuchowi powodzenia, wyrażamy też nadzieję, że piękny film Doroty Kędzierzawskiej znajdzie swoich zwolenników w Polsce i na świecie.

Uroczystość przyznania Oscarów odbędzie się 27 lutego 2011 roku, natomiast nominacje zostaną ogłoszone 25 stycznia. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones