Angelina Jolie opowie niezwykłą historię olimpijczyka w czasie II Wojny Światowej

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Angelina+Jolie+opowie+niezwyk%C5%82%C4%85+histori%C4%99+olimpijczyka+w+czasie+II+Wojny+%C5%9Awiatowej-91584
Universal Pictures wybrało Angelinę Jolie na stanowisko reżysera filmu "Unbroken". Będzie to drugi projekt reżyserski aktorki i jej pierwszy dla wielkiej wytwórni. Universal było pod olbrzymim wrażeniem jej podejścia do tematu.


Jolie przejęła film od Francisa Lawrence'a, który został zatrudniony zimą 2011 roku. "Unbroken" doczeka się też nowego scenariusza. Tekst Richarda LaGravenese'a przerobi William Nicholson ("Gladiator").

Obraz będzie adaptacją drugiej książki Laury Hillenbrand "Unbroken: A World War II Story of Survival, Resilience, and Redemption". Jej pierwsza książka zamieniona została w film "Niepokonany Seabiscuit".

Książka Hillenbrand opowiada prawdziwą historią Louisa Zamperiniego, najmłodszego amerykańskiego zawodnika ekipy olimpijskiej na igrzyskach w Berlinie, gdzie wystąpił w finale biegu na 5000 m. Choć nie zdobył medalu, swoją postawą tak zaimponował Adolfowi Hitlerowi, że ten poprosił go o spotkanie. Uważano, że na Igrzyskach w Tokio będzie już wielką gwiazdą. Oczywiście wojna pokrzyżowała te plany.

Zamperini zaciągnął się w 1941 roku do lotnictwa. Podczas jednego z lotów samolot odmówił posłuszeństwa i rozbił się nad Pacyfikiem. Większość załogi zginęła, przeżył tylko Zamperini i jeszcze jeden żołnierz. Razem przez 47 dni walczyli z głodem, żywiołami i rekinami, dryfując na tratwie ratunkowej. Wyłowieni przez Japończyków trafili do obozów jenieckich. Zamperini przeszedł prawdziwe piekło. Torturowano go w perfidny i okrutny sposób, by złamać jego ducha. To się nie udało, lecz do kraju powrócił jako wrak człowieka. Był na prostej drodze do samozagłady, kiedy poznał Billy'ego Grahama - ewangelicznego kaznodzieję. Z jego pomocą nie tylko odzyskał równowagę psychiczną, ale znalazł też siły, by przebaczyć swoim oprawcom.
Udostępnij: