Anthony Hopkins szalonym naukowcem Moreau jak Marlon Brando

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Anthony+Hopkins+szalonym+naukowcem+jak+Marlon+Brando+%E2%80%93+Filmweb-154468
Anthony Hopkins szalonym naukowcem Moreau jak Marlon Brando
źródło: Getty Images
autor: Axelle/Bauer-Griffin
Zapracowany ostatnimi czasy Anthony Hopkins znalazł już dla siebie nowy projekt. Laureat dwóch Oscarów za "Milczenie owiec" i "Ojca" zagra główną rolę w adaptacji książki H.G. Wellsa pod tytułem "Wyspa doktora Moreau". Film nosi tytuł "Eyes in the Trees".

"Eyes in the Trees" – co wiemy o filmie?


Podobnie jak w powieści fabuła "Eyes in the Trees" opowie o tytułowym naukowcu (w tej roli Anthony Hopkins), który przeprowadza eksperymenty na odizolowanej do świata wyspie. W pewnym momencie rząd przestaje finansować ten projekt z powodu wybuchu epidemii, ale Moreau nie porzuca swoich badań. Kiedy na wyspę przyjeżdżają zainteresowani tematem filmowcy, będą musieli stanąć do walki o przetrwanie, a to, co zobaczą, okaże się niepodobne do niczego, co widzieli do tej pory. 

"Wyspa doktora Moreau" z 1896 roku była jak dotąd przenoszona na ekran już trzykrotnie – w 1932, 1977 i w 1996. Ostatnia wersja "Wyspy doktora Moreau" z Marlonem Brando i Valem Kilmerem na ekranie pozostaje z powodu licznych przeszkód na planie jedną z najbardziej niesławnych produkcji w historii kina.

Marlon Brando w "Wyspie doktora Moreau"
Autorami scenariusza "Eyes in the Trees" są B. Harrison Smith ("Where the Scary Things Are") i Mike Manning ("Son of the South"). 

Anthony Hopkins – najnowsze role


Po zdobyciu Oscara za "Ojca" z 2020 roku Anthony Hopkins zagrał m.in. w thrillerach "Where Are You" i "Zero Contact", filmie akcji "Wirtuoz. Pojedynek zabójców" oraz dramatach "Armagedon", "Syn" będącym niejako kontynuacją "Ojca", a także biografiach "Freud's Last Session" i "Jedno życie" o Nicholasie Wintonie, który ratował żydowskie dzieci podczas II wojny światowej. 

Na swoją premierę czeka szereg nowych tytułów. W tym biografia "Hemingway & Fuentes", w którym Hopkins gra główną rolę, a także "Arabian Nights" z Dwayne'em Johnsonem i Liamem Hemsworthem

Zwiastun filmu "Ojciec" z oscarową rolą Anthony'ego Hopkinsa


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones