Anthony Hopkins zabiera się za podsumowanie kariery. Autobiografia i film dokumentalny w przygotowaniu

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Anthony+Hopkins+pisz%C4%99+autobiografi%C4%99.+B%C4%99dzie+te%C5%BC+dokument-153748
Anthony Hopkins zabiera się za podsumowanie kariery. Autobiografia i film dokumentalny w przygotowaniu
źródło: Getty Images
autor: David Livingston
Anthony Hopkins pozostaje aktywny w wieku 86 lat. Aktor postanowił podsumować swoją karierę. Hopkins zdradził właśnie, że jest w trakcie pisania autobiografii, w czym pomaga mu bardzo dobra pamięć. Jak ujawnił, powstaje też poświęcony mu film dokumentalny.

Anthony Hopkins pisze autobiografięGettyImages-698956804.jpg Getty Images © Michael Hickey


Piszę autobiografię. To dziwny proces, zdradził Anthony Hopkins w wywiadzie dla magazynu "People". Uświadomiłem sobie, że poszczęściło mi się z jedną rzeczą. Może to mój aktorski mózg. Mam nie lada pamięć. Pamiętam poszczególne dni z poszczególnych miesięcy poszczególnych lat.

Aktor ujawnił również, że jego żona, Stella, przygotowuje dokument o jego życiu i dostała wolną rękę do opowiedzenia o wszystkim. Jak zaawansowany jest ten projekt? Nie wiem. Nie pytam jej. To spory kawałek filmu. Nie wiem, kiedy będzie premiera, przyznał Hopkins. Dodał jednak, że wśród osób, które udzieliły wywiadu do tej produkcji, jest m.in. Jodie Foster, z którą zagrał w "Milczeniu owiec".

W ostatnim czasie Hopkins wystąpił m.in. w filmie "Freud's Last Session", gdzie wcielił się w ojca psychoanalizy, Zygmunta Freuda. Udzielił też głosu postaci robota Jimmy'ego w "Rebel Moon" Zacka Snydera.  

"Freud's Last Session" - zwiastun

Anthony Hopkins o swojej karierzePo prostu miałem szczęście, podsumował swoją karierę Hopkins. Doświadczyłem wzlotów i upadków, depresji, rozpaczy, złości i wszystkiego innego. Ale stopniowo przez ostatnie lata zaczynam myśleć: "cóż, wciąż tu jestem".

Anthony Hopkins zdobył dwa Oscary dla najlepszego aktora pierwszoplanowego - za filmy "Milczenie owiec" (1991) oraz "Ojciec" (2020). Tą drugą wygraną pobił rekord, stając się najstarszym laureatem Nagrody Akademii dla aktora pierwszoplanowego (miał wówczas 83 lata).

W jego filmografii są ponadto takie głośne produkcje jak m.in. "Okruchy dnia", "Wichry namiętności", "Człowiek słoń" i "Dracula".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones