Armie Hammer w serialu o tym, jak powstał "Ojciec chrzestny"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Armie+Hammer+w+serialu+o+powstaniu+%22Ojca+chrzestnego%22-140445
Armie Hammer w serialu o tym, jak powstał "Ojciec chrzestny"
źródło: Getty Images
autor: John Lamparski
Armie Hammer ("Rebeka") zagra główną rolę w limitowanym serialu "The Offer", który opowie  o kulisach realizacji jednego z najważniejszych filmów w historii kina - "Ojca chrzestnego".

Scenariusz show powstał w oparciu o wspomnienia nagrodzonego Oscarem producenta Ala Ruddy'ego. Wraz z reżyserem Francisem Fordem Coppolą, pisarzem Mariem Puzo oraz ówczesnym szefem wytwórni Paramount Robertem Evansem odegrał on kluczową rolę w pracach nad gangsterskim arcydziełem. Ruddy'ego zagra w serialu Hammer.

Scenarzystą i producentem wykonawczym "The Offer" jest Michael Tolkin ("Gracz", "Ucieczka z Dannemory"). Serial powstaje dla serwisu streamingowego Paramount+.

"Ojciec chrzestny" to rozgrywająca się po II wojnie światowej historia wpływowej mafijnej rodziny Corleone. Głównymi bohaterami filmu są patriarcha rodu don Vito (Marlon Brando) oraz jego najmłodszy syn Michael (Al Pacino), który na skutek splotu tragicznych okoliczności będzie musiał przejąć po ojcu kryminalną schedę. Utwór Coppoli trafił do kin w 1972 roku, zarabiając na całym świecie blisko ćwierć miliarda dolarów. Widowisko zdobyło trzy Oscary (w tym dla najlepszego filmu), a także doczekało się dwóch kontynuacji. "Ojciec chrzestny II" uważany jest przez wielu kinomanów za najlepszy sequel w dziejach kina.

Zobaczcie odcinek "7 wspaniałych", w którym wybieramy nasze ukochane sceny z trylogii "Ojciec chrzestny".