Autorka "Gone Girl" i "Ostrych przedmiotów" z nowym serialem w HBO

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Autorka+%22Gone+Girl%22+i+%22Ostrych+przedmiot%C3%B3w%22+z+nowym+serialem+w+HBO-153884
Autorka "Gone Girl" i "Ostrych przedmiotów" z nowym serialem w HBO
źródło: Getty Images
autor: John Lamparski
HBO wyprodukuje serial na podstawie powieści uznanej autorki Gillian Flynn ("Zaginiona dziewczyna", "Ostre przedmioty") - "Mroczny zakątek".

Kolejny "Mroczny zakątek" - co o nim wiemy?Brett Johnson i Guerrin Gardner ("Ucieczka z Dannemory") zajmą się produkcją. Pisarka zachowa natomiast pełną kontrolę nad projektem - na mocy praw do adaptacji, będzie jego współtwórczynią, scenarzystką i jedną z showrunnerek. Obecnie trwają poszukiwania obsady. 

Książka Flynn ukazała się w 2009 roku. Jej główną bohaterką jest Libby Day - kobieta, która w wieku siedmiu lat przeżyła brutalną masakrę swojej rodziny. Dwadzieścia pięć lat później Kill Club, tajne stowarzyszenie obsesyjnie rozwiązujące przestarzałe zagadki kryminalne, zmusza Libby do skonfrontowania się z przeszłością. 

Przypomnijmy, że w 2015 roku "Mroczny zakątek" doczekał się już filmowej adaptacji. Jednak pomimo niezłej obsady (Charlize TheronNicholas Hoult, Chloe Grace Moretz i Christina Hendricks) film nie odniósł ani sukcesu artystycznego, ani komercyjnego - zarobił jedynie 5,1 miliona dolarów przy 12 milionowym budżecie 

"Zaginiona dziewczyna" Finchera - największy hit na podstawie prozy Gillian FlynnPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones