"Nieznajomi z pociągu" Finchera mają opóźnienie

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Nieznajomi+z+poci%C4%85gu%22+Finchera+maj%C4%85+op%C3%B3%C5%BAnienie-112547
Wygląda na to, że planowana przez Davida Finchera nowa wersja "Nieznajomych z pociągu" Alfreda Hitchcocka nie powstanie w najbliższym czasie. Reżyser planował nakręcić film we współpracy ze znajomymi z planu "Zaginionej dziewczyny", Benem Affleckiem i scenarzystką Gillian Flynn. To właśnie Flynn ujawniła złą wiadomość.


Scenarzystka i pisarka pracuje właśnie z Fincherem nad serialem "Utopia" dla HBO. I wygląda na to, że nie mają czasu na kolejny projekt, zwłaszcza że Fincher reżyseruje każdy odcinek, a Flynn pisze scenariusz każdego z nich. Fincher ponadto otrzymał jeszcze jedno zlecenie od HBO - na serial o pionierach teledysków. Flynn z kolei ma jeszcze w zanadrzu projekt "Widows", remake brytyjskiego serialu przygotowywany w duecie ze Steve'em McQueenem. Affleck też raczej nie ma wolnej chwili na realizację kolejnego filmu. Już niedługo rozpoczyna zdjęcia do "Live by Night", a odkąd przyjął rolę Batmana, jego grafik jest dużo bardziej napięty. 

Mamy obecnie za dużo na głowie, podsumowała Flynn w wywiadzie udzielonym portalowi Vulture.   

Film Hitchcocka z 1951 był ekranizacją powieści Patricii Highsmith. Opowiadał o dwóch przypadkowych pasażerach pociągu, którzy decydują się na dokonanie dwóch morderstw - każdy z nich ma zabić człowieka wskazanego przez wspólnika zbrodni. Wersja Finchera miała czerpać zarówno z filmu, jak i z powieści. Reżyser planował jednak uwspółcześnić historię i wzbogacić ją o autotematyczny kontekst. Affleck zagrałby gwiazdora filmowego, który jest w trakcie kampanii promocyjnej swojego filmu i liczy na nominację do Oscara.  

Oczywiście wciąż jest szansa na to, że projekt powstanie. Czekamy tylko na to, aż twórcy będą mieli nieco więcej czasu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones