Tim Burton i Gillian Flynn szykują remake filmu "Atak kobiety o 50 stopach wzrostu"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tim+Burton+i+Gillian+Flynn+kr%C4%99c%C4%85+%22Atak+kobiety+o+50+stopach+wzrostu%22-153913
Tim Burton i Gillian Flynn szykują remake filmu "Atak kobiety o 50 stopach wzrostu"
źródło: Getty Images
autor: Stefano Guidi
Tim Burton, twórca "Edwarda Nożycorękiego" i serialu "Wednesday", oraz Gillian Flynn, scenarzystka i autorka literackiego pierwowzoru "Zaginionej dziewczyny", łączą siły. Duet przygotowuje remake filmu science-fiction "Atak kobiety o 50 stopach wzrostu".

O czym opowiada "Atak kobiety o 50 stopach wzrostu"?
Oryginalny "Atak kobiety o 50 stopach wzrostu" miał premierę w 1958 roku. Opowiadał o kobiecie, która po spotkaniu z Obcymi zaczyna rosnąć do gigantycznych rozmiarów i wykorzystuje tę okoliczność do zemsty na niewiernym mężu. W filmie zagrali Allison Hayes, William Hudson i Yvette Vickers, a wyreżyserował go Nathan Juran. W 1993 powstał remake zatytułowany "Atak kobiety olbrzyma" z Daryl Hannah w roli głównej.
 
Tim Burton stanie za kamerą remake'u, którego scenariusz napisała Gillian Flynn. Na chwilę obecną nie znamy szczegółów projektu, nie wiadomo więc, jak wierna względem pierwowzoru będzie nowa wersja.
  
Projekt powstaje dla studia Warner Bros., dla którego Burton nakręcił swój najnowszy film, nadchodzący sequel "Soku z żuka" zatytułowany "Beetlejuice Beetlejuice". Dziś w sieci zadebiutował pierwszy plakat filmu. Zobaczcie go TUTAJ. Ostatnim projektem reżysera był zrealizowany dla platformy Netflix serial "Wednesday".

"Serial Killers" - recenzujemy pierwszy sezon "Wednesday"
Gillian Flynn - filmografiaGillian Flynn jest pisarką i scenarzystką. Napisała literackie pierwowzory filmów "Zaginiona dziewczyna" (2015) Davida Finchera i "Mroczny zakątek" (2015) oraz serialu "Ostre przedmioty" z Amy Adams. Jest autorką scenariuszy do filmów "Zaginiona dziewczyna" i "Wdowy" (2018) oraz serialu "Utopia" (2020).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones