Będzie więcej "Gry o tron"? Martin podpisał nową umowę z HBO

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/B%C4%99dzie+wi%C4%99cej+%22Gry+o+tron%22+Martin+podpisa%C5%82+now%C4%85+umow%C4%99+z+HBO-141848
Będzie więcej "Gry o tron"? Martin podpisał nową umowę z HBO
źródło: Getty Images
autor: Dimitrios Kambouris
George R.R. Martin, twórca literackiego pierwowzoru serialu "Gra o tron", podpisał nową pięcioletnią umowę ze stacją HBO. W jej ramach będzie on dalej pomagał w rozbudowywaniu opartego na swoich książkach serialowego uniwersum.

Martin aktywnie współpracuje z HBO od 2013 roku. Obecnie jest współtwórcą i producentem przygotowywanego przez stację prequela "Gry o tron" zatytułowanego "House of Dragon". W planach są również kolejne potencjalne spin-offy i prequele popularnego serialu.

Wśród nich znajdziemy projekty zatytułowane "9 Voyages" (znany też jako "Sea Snake"), "Flea Bottom" i "10,000 Ships" oraz "The Tales of Dunk and Egg", ekranizację cyklu o przygodach wędrownego rycerza Dunka (Ser Duncan Wysoki, późniejszy dowódca Gwardii Królewskiej) i jego giermka o imieniu Jajo (tak naprawdę Aegon Targaryen, późniejszy władca Siedmiu Królestw). Producenci rozważają też koncepcję osadzonego w świecie "Gry o tron" serialu animowanego.

Wygląda na to, że szybko nie opuścimy Westeros. Czekacie na powrót do krainy z książek Martina?