Bez szans na szybki powrót Daredevila, Luke'a Cage'a, Iron Fista

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Bez+szans+na+szybki+powr%C3%B3t+Daredevila%2C+Luke%27a+Cage%27a%2C+Iron+Fista-131120
Jak wiadomo, Netflix w ostatnim czasie skasował część seriali produkowanych we współpracy z Marvelem. Ci, którzy liczyli na to, że "Daredevil", "Luke Cage", "Iron Fist", "The Defenders" zostaną uratowani przez platformę Disney+, będą rozczarowani. Zgodnie z warunkami kontraktu, do którego dotarł portal Variety, nie jest to możliwe w najbliższym czasie.


Variety podaje, że Marvel, podpisując umowę z Netfliksem w 2013 roku, zgodził się na to, by w przypadku kasacji seriali przez platformę komiksowi bohaterowie nie mogli zostać gdzie indziej wskrzeszeni przez dwa lata. A to oznacza, że nowe odsłony "Daredevila", "Luke'a Cage'a" i "Irona Fista" mogą trafić na Disney+ dopiero pod koniec 2020 roku.

Jeśli zaś platforma Disneya chciałaby mieć wszystkich Defenders, to będzie musiała poczekać co najmniej do połowy 2021 roku. A wszystko przez serial "Jessica Jones", którego trzeci sezon będzie miał premierę na Netfliksie dopiero w przyszłym roku i zapewne po nim zostanie skasowany.

Dodatkowo sprawę komplikuje "The Punisher", który nie był objęty oryginalnym kontraktem Netfliksa z Marvelem. Losy tego serialu po drugim sezonie nie są na razie znane.