Szef MCU: Daredevil to Charlie Cox, nie będzie castingu

Cinema Blend / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Szef+MCU%3A+Daredevil+to+Charlie+Cox%2C+nie+b%C4%99dzie+castingu-144783
Szef MCU: Daredevil to Charlie Cox, nie będzie castingu
Kiedy i w jakim zakresie ujrzymy Matta Murdocka w Marvel Cinematic Universe? Odpowiedź na to pytanie wciąż pozostaje zagadką. Jedno wydaje się natomiast pewne - jeśli ujrzymy, grać będzie go niezawodny Charlie Cox

W rozmowie z portalem CinemaBlend sternik MCU, Kevin Feige, potwierdził domysły fanów: "Tak, jeśli zobaczymy Daredevila w nadchodzących projektach, to właśnie Charlie Cox będzie go grał. Gdzie go zobaczymy? Kiedy? W jakim kontekście? Tego póki co nie wiadomo"

Daredevil - co dalej z postacią Charliego Coxa?Cox i Daredevil ostatnio ciągle pojawiają się w mediach. Głównie w kontekście widowiska "Spider-Man: No Way Home" z Tomem Hollandem. Według potwierdzonych przeciekami zdjęć doniesień Charlie Cox zagrał superbohatera w obrazie będącym wspólnym projektem Sony i Marvela. Jego najnowszy zwiastun zobaczycie poniżej:"Daredevil" był jednym z tytułów serialowego mini-uniwersum Marvela powstałego na potrzeby platformy Netflix. Doczekał się trzech sezonów i był dobrze przyjęty zarówno przez krytyków jak i widzów. Wielu fanów miało nadzieję, że czwarty sezon również powstanie. Niestety pod koniec 2018 roku platforma ogłosiła jego kasację. Kilka miesięcy później mini-uniwersum zostało zlikwidowane. 

Teraz wygląda jednak na to, że postać może powrócić. Spytany o to w wywiadzie Feige mówił: To jeden z uroków komiksów, że postacie mogą pojawiać się i znikać. Wszystko to jest dla nas inspiracją na przyszłość. W tych serialach pojawili się świetni aktorzy i świetne postacie. Prawdopodobnie największe szanse na powrót mają Charlie Cox i Krysten Ritter, jako że ich seriale - odpowiednio: "Daredevil" i "Jessica Jones" - były nie tylko najbardziej popularne, ale i najwyżej cenione spośród netfliksowej grupy. Daredevil - kim jest?


Oryginalnym mścicielem w czerwonej masce i zarazem bohaterem "Daredevila" jest Matt Murdock. Pozbawiony wzroku jako chłopiec obdarzony jest niezwykle wyczulonymi innymi zmysłami. Mieszkaniec nowojorskiej dzielnicy Hell's Kitchen za dnia walczy z niesprawiedliwością jako adwokat, a nocą przeistacza się w zamaskowanego superbohatera o przydomku Daredevil...Jednym z jego najważniejszych arcywrogów jest szef mafii Kingpin. Jedną z sojuszniczek - Elektra Nachios. Na ścieżce sprawiedliwości bohater spotyka się również z Punisherem

W nieudanej, filmowej wersji z 2003 roku w superbohatera wcielił się Ben Affleck. Poniżej znajdziecie zwiastun tej produkcji: