Iron Fist wróci jako kobieta? Marvel będzie kontynuował seriale z platformy Netflix?

CBR / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Iron+Fist+wr%C3%B3ci+jako+kobieta-153861
Iron Fist wróci jako kobieta? Marvel będzie kontynuował seriale z platformy Netflix?
źródło: Getty Images
autor: Gilbert Carrasquillo
Czyżby nadciągał renesans marvelowych seriali platformy Netflix? Powstający właśnie "Daredevil: Born Again" ma kontynuować wątki z oryginalnego serialu z Charlie'em Coxem w roli głównej. Według najnowszej plotki szansę na powrót ma również "Iron Fist". Ale w nieco zmienionej wersji.
 

Kto będzie nowym Iron Fistem?
Przedstawiciele Marvel Studios potwierdzili niedawno, że zrealizowane dla platformy Netflix seriale - "Daredevil", "Jessica Jones", "Luke Cage", "Iron Fist", "The Defenders" i "The Punisher" - są częścią MCU. Ich bohaterowie mogą więc powrócić w nadchodzących produkcjach Marvela. Daredevil Charliego Coxa i Kingpin Vincenta D'Onofrio pojawili się już zresztą w serialach platformy Disney+, "Mecenas She-Hulk", "Hawkeye'u" i "Echo". Czyja kolej teraz?

Dziennikarz Daniel Richtman donosi, że Marvel ma w planach rewitalizację serialu "Iron Fist" - z dwoma różnicami. Po pierwsze: główna rola ma przypaść kobiecie. Po drugie: serial może być animowany.
   
Podmiana głównej postaci nie oznacza jednak, że Finn Jones nie wróci już jako Danny Rand.
Aktor miałby wystąpić w epizodycznej roli. Na razie nie wiadomo, kim miałaby być wspomniana główna bohaterka serialu. Na chwilę obecną najbardziej prawdopodobną kandydatką wydaje się Colleen Wing, w którą wcieliła się w "Iron Fiście" Jessica Henwick.

W 2021 roku Henwick wyraziła zainteresowanie powrotem do roli: Spoiler alert: pod koniec "Iron Fista" Colleen ma moc i jest w bardzo dobrym miejscu. Chętnie bym do niej wróciła. To postać, która wiele dla mnie znaczyła i zmieniła moje życie.

"Iron Fist" - zwiastun
Kim jest Iron Fist?Iron Fist, a właściwie Daniel Rand, to Amerykanin, który przeszedł trening w mistycznym mieście Kun Lun, opanowując do perfekcji sztuki walki i odkrywając w sobie mistyczną moc. Dzięki niej potrafi przyzwać i kontrolować swoje chi. Często współpracuje m.in. z Luke'iem Cage'em. Pojawia się w komiksach Marvela, ich aktorskich i animowanych adaptacjach oraz grach wideo. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones