Blizzard zamyka serwery "World of Warcraft" i skupi się na "Overwatchu"

Blizzard / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Blizzard+zamyka+serwery+%22World+of+Warcraft%22+i+skupi+si%C4%99+na+%22Overwatchu%22-122463
Blizzard zamyka serwery "World of Warcraft" i skupi się na "Overwatchu"
W wysłanym dziś rano do wszystkich zarejestrowanych graczy "World of Warcraft" mailu, Blizzard poinformował, że po trzynastu latach zostaną zamknięte serwery "World of Warcraft". Od teraz firma zamierzać skupić się jedynie na rozwijaniu "Overwatcha" i remasterowaniu swoich dawnych produkcji."World of Warcraft" wystartowało 23 listopada 2004 roku i dokładnie tego samego dnia trzynaście lat później zostanie zamknięty ostatni serwer gry. Wszyscy gracze, którzy przynajmniej raz opłacą abonament "World of Warcraft" w tym roku otrzymają ekskluzywny dostęp do nowej mapy "Azeroth" w "Overwatchu". Blizzard obiecuje też, że jeszcze latem tego roku doda do klienta "World of Warcraft" możliwość wyeksportowania do pliku PDF informacji o swojej postaci i zdobytych osiągnięciach, tak abyśmy mogli sobie je wydrukować i zachować na pamiątkę.

Jak mówi Jeff Kaplan, wiceprezes Blizzarda, jest to bardzo trudna decyzja dla całej firmy, jednak już od kilku lat liczba subskrybentów "World of Warcraft" sukcesywnie spadała i chcieliby zamknąć projekt, zanim dojdzie do momentu, kiedy na serwerach nie będzie można spotkać żywej duszy.


Na poświęconym "World of Warcraft" wątku na Reddicie pojawiła się przed chwilą wypowiedź osoby blisko związanej z Blizzardem, która twierdzi, że najważniejsi bohaterowie ze świata "Warcrafta" zostaną przeniesieni jako grywalne postacie do "Overwatch". Czekamy na oficjalne potwierdzenie (bądź też zaprzeczenie) tych doniesień.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones