Bracia Coen zrobią film o starożytnym Rzymie?

Bleeding Cool / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Bracia+Coen+zrobi%C4%85+film+o+staro%C5%BCytnym+Rzymie-100888
Bracia Coen wciąż promują swój ostatni filmu "Co jest grane, Davis?", a dziennikarze już chcą wiedzieć, o czym będzie ich następny film. W jednym z wywiadów reżyserzy złożyli intrygującą deklarację.


Otóż Joel i Ethan Coenowie zamierzają nakręcić film rozgrywający się w czasach starożytnego Rzymu. Niestety reżyserzy nie ujawnili żadnych konkretów. Nie wiemy więc, czy jest to zupełnie nowy pomysł, czy też może powrót do zarzuconego przed laty projektu "Hail Caesar", w którym George Clooney miał wystąpić w roli aktora próbującego zrealizować film sandałowy osadzony w realiach starożytnego Rzymu.

Nie jest też jasne, na ile poważnie należy traktować ich deklaracje. Coenowie na przestrzeni ostatnich lat składali podobne deklaracje dotyczące "To the White Sea", "The Yiddish Policemen's Union" czy "62 Skidoo". Żaden z tych projektów nie doczekał się (póki co) realizacji.

Bracia Coen mają już na swoim koncie jeden film inspirowany starożytnością. Był to "Bracie, gdzie jesteś?" nakręcone na motywach "Odysei".