Brad Pitt poleci z misją na Neptuna?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Brad+Pitt+poleci+z+misj%C4%85+na+Neptuna-121632
Co jest złą wiadomością dla jednych, jest uśmiechem losu dla drugich. Wszystko wskazuje na to, że po latach starań Brad Pitt w końcu wystąpi w filmie Jamesa Graya. Gwiazdor ma bowiem spore szanse zdobyć główną rolę w dramacie SF "Ad Astra".

GettyImages-622106868.jpg Getty Images © Frazer Harrison


Pitt może przyjąć rolę, ponieważ w jego kalendarium zrobiło się puściej po tym, jak Paramount Pictures wstrzymało plany realizacji "World War Z 2". Ten projekt nie trafił do kosza, ale studio zleciło rozpoczęcie prac nad scenariuszem od nowa, a to oznacza, że jego realizacji mocno się odwlecze. Wytwórnia chce też, by obraz wyreżyserował David Fincher (który ponoć również jest zainteresowany filmem).

"Ad Astra" to z kolei opowieść o cierpiącym na łagodną formę autyzmu kosmicznym inżynierze imieniem Roy McBride (w tej roli wystąpiłby Brad Pitt). Dwadzieścia lat wcześniej jego ojciec wyruszył na Neptuna z misją poszukiwania śladów inteligentnego życia. Teraz Roy wyrusza w podróż przez Układ Słoneczny, by znaleźć odpowiedź na pytania o los ojca i przyczyny fiaska tamtej misji.

Pitt od lat próbuje zagrać w filmie reżyserowanym przez Jamesa Graya. Za każdym razem coś stawało na przeszkodzie. Najbliżej spełnienia marzeń był w przypadku "The Lost City of Z", gdzie zastąpił go Charlie Hunnam.

Udostępnij: