Cały świat potrzebuje bohaterów Marvela

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ca%C5%82y+%C5%9Bwiat+potrzebuje+bohater%C3%B3w+Marvela-84944
Choć jest to już drugi weekend dystrybucji "Avengers" na świecie, film nie traci tempa - wpływy spadły zaledwie o 18% i wyniosły 151,5 mln dolarów. W ten sposób, w ciągu zaledwie 12 dni wyświetlania widowisko o komiksowych superbohaterach zarobiło już 441,5 mln dolarów. Kiedy dodamy do tego amerykańskie otwarcie, łączne globalne wpływy sięgają już 641,8 mln dolarów! W ten sposób już teraz jest to największy w historii przebój Marvel Studios. I 55. najbardziej kasowy obraz wszech czasów.

Poza Stanami "Avengers" najwięcej zarabiają w: Wielkiej Brytanii (48,1 mln), Meksyku (40,2 mln), Australii (32,2 mln), Korei Południowej (31,3 mln), Brazylii (31,0 mln) i Francji (26,4 mln). Znakomicie radzi sobie także sieć zagranicznych kin IMAX, która już zgarnęła 6,1 mln dolarów, w tym 1,1 mln z sobotnich pokazów w Chinach.

Na drugą pozycję awansował "American Pie: Zjazd absolwentów". Było to możliwe dzięki olbrzymiej popularności filmu w Wielkiej Brytanii, gdzie wpływy wyniosły 10,2 mln dolarów. Obraz sprzedał się znakomicie także we Francji oraz we Włoszech, gdzie pokonał nawet "Avengers" w walce o pierwsze miejsce. W sumie w weekend "Zjazd absolwentów" zarobił 34 miliony dolarów.

Na trzeci miejscu znalazło się wielkie widowisko Universal Pictures, które wciąż czeka na amerykańską premierę. Chodzi oczywiście o "Battleship: Bitwa o Ziemię". Obraz w weekend zarobił 11 milionów, a w sumie 200,1 mln dolarów, czyli osiągnął poziom budżetu.

W pierwszej piątce znalazło się jeszcze miejsce dla "Szczęściarza" z wynikiem 5,5 mln dolarów i "Igrzysk śmierci", które zarobiły 4,3 mln.
Udostępnij: