Carey Mulligan obok Adama Sandlera w filmie sci-fi dla Netfliksa

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Carey+Mulligan+obok+Adama+Sandlera+w+filmie+sci-fi+dla+Netfliksa-142040
Carey Mulligan obok Adama Sandlera w filmie sci-fi dla Netfliksa
źródło: Getty Images
autor: Rich Polk
Kolejną rolą Carey Mulligan po "Obiecującej. Młodej. Kobiecie", za którą zdobyła w tym roku nominację do Oscara, będzie występ w filmie u boku Adama Sandlera. Gwiazda dołączyła do obsady przygotowywanej dla Netfliksa adaptacji książki science fiction "The Spaceman Of Bohemia" czeskiego pisarza Jaroslava Kalfařa. Projekt zmienił właśnie tytuł na "Spaceman"

Napisana w 2017 roku roku książka Kalfařa opowiada o 18-miesięcznej wyprawie kosmicznej pierwszego czeskiego astronauty Jakuba Procházki (w tej roli Adam Sandler). Mężczyzna wyrusza z samotną misją zebrania międzygalaktycznego pyłu w pobliżu planety Wenus – gdzie żaden inny kraj nie odważył się wysłać swojej załogi. W czasie podróży bohater tak bardzo pragnie uciec od swojej przeszłości, że jest gotowy pokonać setki milionów kilometrów, by się od niej uwolnić. Z pomocą przychodzi mu tajemniczy głos należący do gigantycznego pajęczaka o imieniu Hanus, który żyje w cieniu jego statku. 

Mulligan zagra żonę astronauty.

Za kamerą filmu stanie laureat Emmy za serial "Czarnobyl" Johan Renck. Scenariusz pisze Colby Day

Wśród producentów adaptacji "Spaceman" jest Channing Tatum.

***

O filmie "Obiecująca. Młoda. Kobieta" i roli Carey Mulligan możecie posłuchać w podcaście MAM PARĘ UWAG. Znajdziecie go poniżej oraz na Spotify. 


Udostępnij: