Charlize Theron zamiast Angeliny Jolie wsiądzie do Orient Expressu?

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Charlize+Theron+zamiast+Angeliny+Jolie+wsi%C4%85dzie+do+Orient+Expressu-118797
Dwa miesiące temu informowaliśmy o tym, że Angelina Jolie prowadzi rozmowy w sprawie udziału w filmie "Murder on the Orient Express". Okazuje się jednak, że negocjacje zakończyły się fiaskiem. Aktorka projekt odrzuciła.

GettyImages-533025788.jpg Getty Images © Luca V. Teuchmann


20th Century Fox już szuka godnej następczyni. Ponoć faworytką studia jest Charlize Theron ("Łowca i Królowa Lodu").

Odtwórcą głównej roli i reżyserem filmu będzie Kenneth Branagh. Brytyjczyk zajmie się również produkcją przedsięwzięcia do spółki z Ridleyem Scottem i Simonem Kinbergiem. Scenariusz napisał Michael Green ("Blade Runner 2").

Projekt pomyślany jest jako remake filmu Sidneya Lumeta z 1974 roku, który z kolei był ekranizacją powieści Agathy Christie "Morderstwo w Orient Expressie". Obraz ten nominowany był do Oscarów w sześciu kategoriach. Ingrid Bergman otrzymała statuetkę za rolę drugoplanową.

Detektyw Hercules Poirot wraca z Azji, gdzie właśnie rozwiązał pewną  zawiłą sprawę kryminalną. Podczas podróży słynnym pociągiem Orient  Express do Poirota zwraca się pewien mało sympatyczny amerykański  milioner, Samuel Ratchett. Twierdzi on, że od pewnego czasu dostaje  dziwne listy z pogróżkami i prosi Belga o wykrycie ich autora. Mimo  propozycji wysokiego honorarium, Poirot odmawia, zrażony gburowatością  klienta. Następnego dnia Ratchett zostaje znaleziony martwy. Bohater  rozpoczyna śledztwo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones