Christopher Nolan: Znamy tytuł, datę premiery i inne szczegóły nowego filmu

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Christopher+Nolan%3A+Znamy+tytu%C5%82%2C+dat%C4%99+premiery+i+inne+szczeg%C3%B3%C5%82y+nowego+filmu-144128
Christopher Nolan: Znamy tytuł, datę premiery i inne szczegóły nowego filmu
źródło: Getty Images
autor: Toni Anne Barson
Jak informowaliśmy na stronach Filmwebu, Christopher Nolan szykuje dla Universal Pictures nowy film. Teraz poznaliśmy jego szczegóły.

Projekt nosi tytuł "Oppenheimer" i jak informowaliśmy wcześniej będzie poświęcony J. Robertowi Oppenheimerowi. Scenariusz bazować będzie na książce "Amerykański Prometeusz. Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera". Amerykańska premiera została wyznaczona na 21 lipca 2023 roku.

Zdjęcia do filmu rozpoczną się w przyszłym roku. Realizowane będą na taśmie filmowej przy użyciu kamer 65mm i kamer IMAX 65mm. Za zdjęcia odpowiadać będzie często współpracujący z Nolanem Hoyte Van Hoytema.

Nie jest on jedynym współpracownikiem reżysera, który ponownie będzie z nim pracował. Producentem jest bowiem Charles Roven, kompozytorem Ludwig Göransson, a montażystką Jennifer Lame.

Potwierdziły się też spekulacje portalu Deadline o udziale w filmie Cilliana Murphy'ego. Aktorowi przypadła tytułowa rola.

Robert Oppenheimer był synem niemieckich Żydów, którzy wyemigrowali do Ameryki pod koniec XIX wieku. Był fizykiem i profesorem na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. W czasie II wojny światowej kierował Projektem Manhattan, którego efektem było stworzenie pierwszej w pełni funkcjonalnej i kontrolowanej bomby atomowej. Z tego też powodu często nazywany jest ojcem bomby atomowej.

Poniżej możecie posłuchać naszego podcastu "Mam parę uwag", w którym o twórczości Nolana rozmawiają Julia Taczanowska i Jakub Popielecki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones