Clooney, Dern i Sheen zmierzą się z 5-metrowym niedźwiedziem

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Clooney%2C+Dern+i+Sheen+zmierz%C4%85+si%C4%99+z+5-metrowym+nied%C5%BAwiedziem-139191
Clooney, Dern i Sheen zmierzą się z 5-metrowym niedźwiedziem
źródło: Getty Images
autor: Tibrina Hobson
W 1983 roku grupa nieznanych wówczas nikomu aktorów połączyła siły, aby nakręcić film o morderczym niedźwiedziu atakującym nagie kobiety i brodatych badaczy przyrody. Mowa o filmie "Grizzly 2", którego gwiazdami są... George Clooney, Laura Dern i Charlie Sheen

Laura Dern i George Clooney na planie filmu "Grizzly 2".

Praca na planie nie należała do najłatwiejszych. Młodzi aktorzy musieli zmierzyć się z problemami podobnymi do tych, które utrudniały życie Stevenowi Spielbergowi na planie kultowych "Szczęk". Pokryty prawdziwym futrem mechaniczny niedźwiedź spłonął w tajemniczym pożarze, a przed zakończeniem zdjęć producent wykonawczy John Proctor ulotnił się z pieniędzmi (Proctor był dłużny milion dolarów komikowi Jerry'emu Lewisowi, a później został skazany na dożywocie).

Choć dzieło to zostało zapomniane na lata, jego nielegalna kopia krążyła wśród kinomanów. Teraz produkcja została ukończona i już wkrótce doczeka się premiery na platformach streamingowych i w wybranych kinach samochodowych w USA. Wygląda na to, że dziwaczny film o mściwym niedźwiedziu grasującym wśród nastolatków bawiących się podczas koncertów plenerowych na Węgrzech ma szansę stać się hitem tegorocznego Halloween.

Najbardziej zaskakujące wydaje się jednak, że u boku nastoletnich wówczas Dern i Sheena występuje także Louise Fletcher, kilka lat wcześniej nagrodzona Oscarem za rolę w "Locie nad kukułczym gniazdem".