Co warto obejrzeć na platformie Netflix po "Altered Carbon"?

https://www.filmweb.pl/news/Co+warto+obejrze%C4%87+na+platformie+Netflix+po+%22Altered+Carbon%22-126856
Żaden człowiek nie żyje wiecznie, nawet w świecie "Altered Carbon", ale odwiecznie ludzkość kreuje kolejne wizje przyszłości. Oto przegląd serialowych i filmowych produkcji dostępnych na platformie Netflix, które w weekend przeniosą Was w całkowicie inny wymiar.


"Altered Carbon", na podstawie klasycznej powieści cyberpunkowej autorstwa Richarda K. Morgana, to intrygująca opowieść o miłości, seksie, morderstwie i zdradzie, rozgrywająca się w przyszłości, którą od naszych czasów dzieli ponad 300 lat. Nowe technologie przekształciły społeczeństwo: świadomość można zapisać i przechowywać w postaci cyfrowej, ludzkie ciała są wymienne, a śmierć nie jest już końcem istnienia.

Takeshi Kovacs jest jedynym ocalałym żołnierzem elitarnej międzygalaktycznej jednostki, rozbitej w powstaniu przeciwko nowemu porządkowi. Jego umysł został uwięziony w lodzie na długie stulecia – do momentu gdy niewyobrażalnie bogaty i długowieczny Laurens Bancroft zaoferował mu szansę na powtórne życie. W zamian Takeshi musi podjąć się śledztwa w sprawie morderstwa... samego Bancrofta. 

Skąd wzięła się wizja przedstawiona w "Altered Carbon"? Nie jest ona tak nieprawdopodobna, jak mogłoby się wydawać. Tak naprawdę zalążki technologii pozwalającej pokonać śmierć i nadać zupełnie nowe znaczenie tożsamości człowieka istnieją właściwie już dziś...


Poniżej przegląd filmów i seriali, które pozwolą Wam przedłużyć trwanie w świecie "Altered Carbon"

Zamiana ciała, obietnica nieśmiertelności, wejście w świat snów, rozwój sztucznej inteligencji – "Black Mirror" i "Incepcja" proponują wizje przyszłości, w których nowe technologie oferują nieograniczone możliwości, choć cena, którą przyjdzie zapłacić ludzkości, może być niezwykle wysoka.

W świecie filmów i seriali niejednokrotnie przedstawiana jest perspektywa zagłady naszej planety. Czy powstanie alternatywne miejsce do zamieszkania – wyspiarski raj, jak w serialu "3%"? Może znany nam świat zostanie ocalony przez szmacianą lalkę o numerze "9"? Czy może, podobnie do serialowych "The 100", śmiałkowie podejmą próbę ponownego zasiedlenia Ziemi, zniszczonej przez katastrofę nuklearną?

Jedno jest pewne, w pewnym momencie eksploracja kosmosu zaburzy równowagę, prowadząc do napięć i widma wojny, której bohaterowie "The Expanse" spróbują zapobiec. 

***


"Black Mirror"


"Czarne lustro" to antologia nawiązująca do zbiorowego niepokoju, jaki odczuwamy względem współczesnego świata. Każdy odcinek opowiada inną wyrazistą i trzymającą w napięciu historię poruszającą temat współczesnej technoparanoi. Mimochodem technologia zmieniła wszystkie aspekty naszego życia. W każdym domu, na każdym biurku i w każdej dłoni można zobaczyć ekran plazmowy, monitor lub smartfon – czarne lustro odbijające codzienność XXI wieku.

***


"Incepcja"


Thriller science-fiction o życiu szpiega przemysłowego, ktory zakrada się do umysłów innych ludzi, aby wpływać na ich myśli. Oscarowy thriller sci-fi z Leonardo DiCaprio był czwartym na liście najbardziej dochodowych filmów 2010 roku.

***


"3%"


W przyszłości świat jest jednym wielkim slumsem – z wyjątkiem wyspiarskiego raju zamieszkiwanego przez 3% wybranych. Każdy ma tylko jedną szansę, by się tam dostać.

***


"9"


Po katastrofie na świecie zostały tylko szmaciane lalki i niebezpieczne maszyny próbujące je zgładzić. Wtedy pojawia się tajemniczy osobnik z numerem 9 na plecach. W tym animowanym filmie science fiction głosów użyczyli: Elijah Wood, Jennifer Connelly, Martin Landau i John C. Reilly.

***


"The 100"


Nuklearna apokalipsa zniszczyła Ziemię. Sto lat później 100 mieszkańców stacji kosmicznej ma ustalić, czy planeta jest zdatna do życia.

***


"The Expanse


Przenosimy się 200 lat  przyszłość, gdzie sprawa zaginionej dziewczyny łączy losy detektywa z pasa asteroid, kapitana frachtowca i dyplomatkę próbująca zapobiec wojnie.
Informacja sponsorowana
Udostępnij: