Czemu Jake Lloyd zniknął po "Mrocznym widmie"? Matka aktora ujawnia jego problemy ze zdrowiem

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Czemu+Jake+Lloyd+znikn%C4%85%C5%82+po+%22Mrocznym+widmie%22+Matka+ujawnia-154581
Czemu Jake Lloyd zniknął po "Mrocznym widmie"? Matka aktora ujawnia jego problemy ze zdrowiem
źródło: Materiały prasowe
W zeszłym tygodniu Jake Lloyd skończył 35 lat. Aktor, którego wszyscy znają z roli małego Anakina Skywalkera z filmu "Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo", zniknął z mediów lata temu. W sieci krążą rozmaite plotki na temat stanu jego zdrowia. Teraz głos w sprawie zabrała matka aktora, Lisa Lloyd, ujawniając szczegóły walki Jake'a ze schizofrenią.   

Jake Lloyd - wieloletnia walka z chorobą
Matka Jake'a Lloyda, Lisa, udzieliła wywiadu, w którym opisała, co sprawiło, że jej syn porzucił karierę aktorską. Lloyd zagrał w filmach "Świąteczna gorączka" (1996) oraz "Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo" (1999), pojawił się też w serialach "Ostry dyżur" i "Kameleon". Ale ostatnia pozycja w jego filmografii pochodzi z 2001 roku.

Lisa Lloyd ujawniła, że w 2008 roku u jej syna zdiagnozowano schizofrenię paranoidalną. Aktor miał problemy w liceum, opowiadał, że "żyje w innych rzeczywistościach", czuł, że jest śledzony, widział ludzi z "czarnymi oczami" i prowadził rozmowy z Jonem Stewartem z "The Daily Show" przez telewizor.

Leczenie Jake'a utrudniło zaburzenie znane jako anosognozja, które polega na niezdolności zdania sobie sprawy z własnej choroby. Uważał, że nie potrzebuje leków, bo przecież nie jest chory, powiedziała Lisa Lloyd. Nie chciał iść do terapeuty, bo przecież nic złego się z nim nie dzieje.

Lloyd wspomina, że z czasem zaczęła spadać skuteczność leków jej syna, a on albo całkowicie przestawał je brać, albo kompensował sobie ich brak narkotykami. W 2015 roku Jake wszedł w konflikt z prawem, który doprowadził do pościgu zakończonego rozbiciem jego samochodu. Aktor spędził wówczas 10 miesięcy w więzieniu. W 2018 roku zmarła siostra Jake'a, która statystowała w "Mrocznym widmie", co tylko pogorszyło jego stan.
  
Według matki w marcu 2023 roku Jake przeszedł całkowite załamanie nerwowe. Trafił wówczas do specjalnego zakładu opieki. Po 10-miesięcznym pobycie wykazuje jednak oznaki poprawy.
  

"Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo" - zwiastun
Jake Lloyd pozostał fanem "Gwiezdnych wojen"Jak twierdzi Lisa Lloyd bez leków Jake nie potrafił skoncentrować się na oglądaniu filmów. Teraz jednak znów może to robić. Według matki wciąż jest fanem "Gwiezdnych wojen".  

GettyImages-830215072.jpg Getty Images © John Stillwell - PA Images
Jake Lloyd i George Lucas na premierze "Mrocznego widma"

Kocha wszystkie nowe rzeczy ze świata "Star Wars". Ludzie myślą, że Jake nienawidzi "Gwiezdnych wojen". A on je kocha, zdradziła Lloyd. Wyjaśniła też, że - wbrew popularnej teorii - to nie negatywna reakcja na "Mroczne widmo" doprowadziła do jego choroby: To i tak by się stało. Sama uważam, że to genetyczne. Jego psychiatra również się zgadza, że Jake tak czy inaczej zostałby schizofrenikiem.  
   
Chroniłam go przed krytyką. Po prostu jeździł rowerem po podwórku, bawił się z kolegami. Nie wiedział, co się dzieje. Nie interesowało go to. Wszyscy rozdmuchują tę sprawę. Dla mnie to irytujące, bo Jake był małym chłopcem, kiedy wyszedł ten film. Nie odczuł krytyki, bo nie dopuszczałam go do internetu, dodaje matka aktora. Lisa Lloyd zdementowała też plotkę, jakoby Jake zerwał z aktorstwem ze względu na "Gwiezdne wojny": To miało związek z nasza rodziną. Przechodziliśmy przez rozwód.

Lisa Lloyd powiedziała, że jej syn jest świadom, że dzieli się ona ze światem szczegółami jego zdrowia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones