Czy Dorociński zabije Stuhra-konfidenta?

Informacja prasowa /
https://www.filmweb.pl/news/Czy+Doroci%C5%84ski+zabije+Stuhra-konfidenta-79577
Marcin Dorociński, Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Weronika Rosati i Andrzej Zieliński to odtwórcy głównych ról w "Obławie". Zdjęcia do wojennego thrillera Marcina Krzyształowicza rozpoczęły się dzisiaj w nowosądeckim Rytrze.


Akcja "Obławy" rozgrywa się podczas II wojny światowej. Film Krzyształowicza to z jednej strony partyzancka ballada, pokazująca prawdziwą twarz okupacji, a z drugiej wstrząsający wojenny thriller. Jego głównym bohaterem jest kapral Wydra, żołnierz partyzanckiego oddziału, który zmaga się nie tylko z Niemcami i polskimi zdrajcami, ale także z własną przeszłością.

Główni bohaterowie "Obławy" – kapral Wydra (Dorociński), konfident Kondolewicz (Maciej Stuhr), żona Kondolewicza (Sonia Bohosiewicz), sanitariuszka Pestka (Weronika Rosati) i porucznik Mak (Andrzej Zieliński) - są splątani siatką zależności. Gra pozorów, która odbywa się pomiędzy nimi odsłania kolejne piętra intrygi, aż do zaskakującego finału.

Zdjęcia do filmu Marcina Krzyształowicza rozpoczęły 15 listopada i potrwają do 20 stycznia 2012. Będą realizowane w miejscowościach Rytro i Słomniki we współpracy z wytwórnią Alvernia Studios, która zapewnia obsługę planu filmowego.
Udostępnij: