Legendy włoskiego kina zagrają w interaktywnym filmie

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Dario+Argento%2C+Franco+Nero+zagraj%C4%85+w+filmie+interaktywnym+%22The+Run%22-156083
Legendy włoskiego kina zagrają w interaktywnym filmie
źródło: Getty Images
autor: Vittorio Zunino Celotto
Dwie włoskie legendy kina zagrają wspólnie w interaktywnym filmie. Reżyser takich filmów jak "Odgłosy", "Głęboka czerwień" czy "Ptak o kryształowym upierzeniu" Dario Argento oraz Franco Nero ("Django") dołączyli do obsady projektu o tytule "The Run".

GettyImages-1339044919.jpg Getty Images © John Phillips

"The Run" – co wiemy o filmie?"The Run" jest opisywane jako thriller, w którym to widz będzie musiał podjąć kluczowe decyzje dotyczące opowieści. Wpłynie na przebieg fabuły, a w skrajnych przypadkach doprowadzi do jej przedwczesnego zakończenia śmiercią bohaterów.

Fabuła rozgrywa się na szlaku biegowym położonym z dala od cywilizacji. Influencerka zajmująca się fitnessem rozpoczyna tam swoje codzienne ćwiczenia. Wyprawa zmienia się w ucieczkę przed śmiercią, gdy w pościg za kobietą rusza morderca. Na swojej drodze bohaterka spotyka lokalnego farmera Matteo. Decyzje podjęte przez widza pomogą im przetrwać albo narażą na jeszcze większe niebezpieczeństwo.

Reżyserem i scenarzystą projektu jest Brytyjczyk Paul Raschid. Od 2019 roku pracuje z interaktywnym formatem filmów. Stworzył horror "The Complex", komedie romantyczne "Five Dates" i "Ten Dates" oraz thriller "The Gallery".

W obsadzie filmu są też Roxanne McKee, George Blagden, Fabio Testi, Jamie Ward, Jemma Donovan i Katia Ricciarelli. Zdjęcia trwają właśnie w północnych Włoszech.

Franco Nero i Dario Argento – ostatnie roleArgento w 2022 roku powrócił na ekrany ze swoim pierwszym filmem od dekady, horrorem "Czarne okulary". Choć jako aktor nie występuje często, w 2021 roku zagrał rolę cierpiącego na demencję profesora w filmie Gaspara Noego "Vortex".

Nero również wciąż pojawia się w kinie. Ostatnio mogliśmy oglądać go m.in. w thrillerze "Człowiek z Rzymu" i horrorze "Egzorcysta papieża". W obu filmach zagrał głowę Kościoła Katolickiego.

Zobacz zwiastun filmu "Egzorcysta papieża"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones