Dave Filoni to nowy dyrektor kreatywny Lucasfilm. Przywróci równowagę "Star Wars"?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Dave+Filoni+dyrektorem+kreatywnym+Lucasfilm.+Co+teraz+ze+%22Star+Wars%22-152980
Dave Filoni to nowy dyrektor kreatywny Lucasfilm. Przywróci równowagę "Star Wars"?
źródło: Getty Images
autor: Amanda Edwards
Dave Filoni rozszerza swoje wpływy w galaktyce. Reżyser, scenarzysta i producent od lat związany z serią "Gwiezdne wojny" został mianowany dyrektorem kreatywnym w studiu Lucasfilm. Co to oznacza dla przyszłości serii?

Dave Filoni przywróci porządek w galaktyce?GettyImages-1480779538.jpg Getty Images © Jeff Spicer


Dave Filoni będzie teraz zaangażowany w gwiezdnowojenne projekty na najwcześniejszym etapie ich rozwoju - razem z szefową Lucasfilm Kathleen Kennedy oraz szefową działu development Carrie Beck. W przeszłości często angażowano mnie w rozmaite projekty, w momencie, gdy były już mocno rozwinięte, zdradził Filoni.

Nie mówię ludziom, co mają robić, powiedział Filoni o swojej nowej posadzie. Ale czuję, że pomagam im opowiedzieć najlepszą możliwą wersję historii, którą chcą opowiedzieć. Niosę pomoc galaktyce, jakbym był częścią Rady Jedi.

Decyzja o awansie Filoniego przychodzi w newralgicznym momencie studia. Chociaż seriale z uniwersum "Gwiezdnych wojen" radzą sobie dobrze na małym ekranie - czyli platformie Disney+ - żaden film z cyklu nie pojawił się w kinach od 2019 roku, czyli momentu premiery widowiska "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie". 

Od kwietnia wiemy, że Filoni przygotowuje swój własny film ze świata "Star Wars": ma to być widowisko, które podsumuje wątki z seriali "The Mandalorian", "Księga Boby Fetta" i "Ahsoka", wypełniając lukę w historii galaktyki "dawno, dawno temu", jaką jest okres między "Powrotem Jedi" a "Przebudzeniem Mocy".

"Gwiezdne wojny: Ahsoka" - zwiastun
Kim jest Dave Filoni?Dave Filoni pracuje nad światem "Gwiezdnych wojen" od dwóch dekad. Zaczynał przy serialach animowanych "Wojny klonów" i "Rebelianci", a potem przeniósł się do produkcji aktorskich. Współtworzył "The Mandalorian" i "Księgę Boby Fetta" i "Ahsokę", pod którą podpisał się już samodzielnie jako twórca.

Dosłownie setki godzin "Gwiezdnych wojen" już stworzyłem. Widzicie... nawet powiedziałem to jak Yoda, podsumował Filoni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones