LucasFilm znów zmienia plany? Teraz "Mandalorian" ma być filmem kinowym!

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Plotka.+Serial+Disney%2B+%22The+Mandalorian%22+doczeka+si%C4%99+filmu+kinowego-153206
LucasFilm znów zmienia plany? Teraz "Mandalorian" ma być filmem kinowym!
Kiedy wydawało się, że LucasFilm w końcu ustaliło plany powrotu marki Star Wars do kin, okazuje się, że znów wszystko się posypało. Znany z wiarygodnych przecieków Jeff Sneider w najnowszym odcinku podcastu "The Hot Mic" ujawnił, że to nie "New Jedi Order" będzie pierwszym po przerwie filmem ze świata Gwiezdnych wojen. Szybciej zostanie nakręcony "The Mandalorian".

"The Mandalorian". Czy przebojowy serial ma szansę podbić kina?"The Mandalorian" rzecz jasna już istnieje. Jest to serial platformy Disney+, który doczekał się już trzech sezonów.


Akcja serialu rozgrywa się kilka lat po "Powrocie Jedi" w miejscu znanym jako Zewnętrzne Rubieże. Mieszkańców niespecjalnie obchodzi, że Imperium upadło, a na jego gruzach powstała Nowa Republika. Organizacja Najwyższy Porządek jeszcze się nie narodziła. Fabuła skupia się na perypetiach samotnego rewolwerowca, jednego z Mandalorian, słynnych najemników i łowców nagród, rozpoznawalnych przez charakterystyczną zbroję

Szczegóły filmu "The Mandalorian" nie są znane. Jeśli jednak rzeczywiście ma to być pierwsze kinowe widowisko Star Wars od czasu "Skywalker. Odrodzenie", to zdjęcia musiałby się zacząć w pierwszej połowie przyszłego roku, czyli scenariusz powinien być już gotowy.

Co interesujące, informacja o tym projekcie pojawia się zaledwie kilka tygodni po tym, jak awans na stanowisko CCO w LucasFilm otrzymał Dave Filoni, czyli osoba odpowiadająca do tej pory za większość serialowych projektów studia. Teraz jego wpływy na filmowy oddział wytwórni mocno się zwiększy.


Co dalej z "New Jedi Order"?Dlaczego pierwsza połowa 2024 roku? Bo w teorii na drugą połowę 2024 roku planowane są zdjęcia do "New Jedi Order".

To widowisko skupi się na postaci Rey. Zagra ją ponownie Daisy Ridley. Za scenariusz odpowiada Steven Knight. Ten zapowiadał, że skończy tekst do końca tego roku.

Być może jednak z akceptacją jego wersji nie będzie tak łatwo i prace nad "New Jedi Order" opóźnią się.

Niezależnie od tego, który film powstanie jako pierwszy. Nie należy spodziewać się nowych kinowych "Gwiezdnych wojen" wcześniej niż w 2025 roku.

Najlepsze seriale ze świata "Star Wars"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones